Vonné sviečky sú krásnym a praktickým interiérovým doplnkom. Vnesú do vášho domova aj kancelárie vôňu uvoľnenia aj sladkého pokoja. Väčšina vonných sviečok je darčekovo balená a určite poteší aj vašich najbližších. Luxus a aromaterapiu si s nimi môžete dopriať každý deň.

Veľmi príjemná vôňa je napríklad vôňa exotického bambusu a kvetu olivovníka. Rozvonia byt či dom vášho blízkeho na celé hodiny a spríjemní mu atmosféru domova. Klinta sviečky obsahuje teplý masážny olej, ktorý vyzerá a chová sa rovnako ako vonná sviečka. Väčšinou sú prírodné, vyrobené z repkového, palmového a sójového vosku. Zmes je navyše obohatená o esenciálne oleje, vďaka ktorým je sviečky možné využiť aj v aromaterapii.

Ďalšia veľmi príjemná vôňa je napríklad vôňa z kvetu japonskej čerešne. Príjemná kvetinová, mierne sladkastá vôňa kvetov japonskej čerešne, bude potešením nielen pre váš čuch, ale aj pre vaše telo. Taktiež sú veľmi príjemné klasické sviečky s vôňou medu, jablka, citrónu, ktorý redukuje zápach cigaretového dymu, marhule a pomaranču.

candle-1150353_960_720

Vône do auta taktiež nie je zlá kúpa. Aj cestado práce môže byť príjemná vďaka úžasným vôňam do auta. Pri kúpe kvalitnej vône vás ich dlhodobá životnosť presvedčí o tom, že nič nie je príjemnejšie ako dobre navoňané auto, v ktorom necítite stopy po benzíne alebo nafte.

Vonné tyčinky sú taktiež príjemný spôsob ako si „navoňať“ domácnosť. Vonnú tyčinku zapálite, potom zhasnete plameň a necháte tlieť, pričom vonný dym, ktorý  vonná tyčinka vydáva prečistí priestor a dodá tu správnu pozitívnu atmosféru. Vôňa z týchto tyčiniek vám zostane ešte dlho a dá vášmu domovu príjemnú a záhadnú atmosféru. Zapálenie tejto vonnej sviečky alebo „vykurovadla“,  patrí medzi najstaršie rituálne praktiky ľudstva. Už v dávnych dobách, naši ranní predkovia pri pálení rastlín a drevín, objavili pôsobenie vône z dymu na ich náladu. Hovorí sa, že vôňa a dym z vonnej tyčinky  priestor očistí od negatívnej energie a prinesie energiu tej pozitívnej.

vonne tycinky

 

zdroj obrázkov: pixaby.com, google.com, pinterest.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website