Vintage darčeky určite potešia každého aj moderného človeka, ktorý kráča s dobou. Vintage síce znamená v preklade niečo starodávne a starobylé, ale momentálne je tento štýl trendy. Šialený technický vývoj a pokrok stále napreduje, ale aké by to bolo bez neho? Žiadne tablety, mobily, plazmy…nič. Len skutočný vintage style.  Obdobie starých čias, úžasné veci s kúskom histórie v sebe.

Čo všetko vintage znamená ?

V kocke zahŕňa všetko, čo nejakým spôsobom hovorí o starodávnom nábytku, oblečení, doplnkoch až po šperky či veci dennej spotreby. Predmety z kvalitných materiálov ako sú drevo, sklo či porcelán a keramika. Dnes sa väčšina darčekov vyrába z plastov. Vintage je práve to, čo nie je moderné, ale starodávne. Rôzne praskliny alebo opotrebovanie sú  dokonca vnímané ako pozitívne dekoračné predmety. Podľa nich je totiž hneď na prvý pohľad jasné, že predmet má už niečo za sebou, má v sebe kus vlastnej histórie, a preto sú tieto predmety ešte drahšie.

hrn_ek_home_sweet_home

Kus histórie

Najvzácnejšie kúsky sú naozaj staré, ale  treba si dávať veľký pozor, pretože dnes sa dajú vyrobiť už aj napodobeniny. Starodávny bicykel, starodávny vyrezávaný barokový nábytok ? Nádherný starodávny klavír alebo kráľovská posteľ s baladachýnom? Ak sa chcete cítiť ako na hrade alebo zámku neváhajte a kúpte si niečo zo sveta vintage.

vintage darcekyMôžete to dnes nájsť v každej luxusnejšej predajni, ktorá sa na to špecializuje. Zariadiť si nádhernými starodávnymi doplnkami dom je umenie. Nemusíte už navštevovaťhrady alebo zámky, pretože si dokážete vytvoriť z vášho domova pomocou tohto štýlu a predmetov skutočný zámok aj doma, stačí že máte veľký vkus pre design a ťažšiu peňaženku.  Netreba sa báť a vytesniť moderné veci z vášho obydlia. Priblíženie sa tradičnému spôsobu života nikdy nie je na škodu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website