Kde sú tie časy radostného očakávania Ježiška, napnutých nervičiek a hľadania vianočných darčekov po skriniach rodičov? Poďte si s nami zaspomínať na časy dávno minulé. Časy, keď sme najviac na svete túžili po sánkach, bábikách, autíčkach na diaľkové ovládanie či bicykloch.

Darčeky minulého storočia

Pamätáte si na neskoré 90-te roky a éru prvých počítačov a hracích konzol? Kto dnes s nostalgiou nespomína na Maxihru a nemiloval Crasha Bandicoota? Tí šťastnejší si našli darčeky na každej sviatočnej návšteve a pod stromčekom vo všetkých domácnostiach celej blízkej rodiny.

 gift-1808813_960_720

„Čas letí jak vtáci nedozerní“ vraví náš známy majster pera, básnik Ladislav Novomeský. Skvelo vystihuje ako rýchlo ubieha rok za rokom. Zastaví sa len fotkách, ktoré nás mama vždy nútila robiť, no aj tie časom už pekne vybledli. Niečo sa však nemení a aj po rokoch zostáva stále rovnaké. Napríklad niektoré darčeky.  Sú také, ktoré majú univerzálnu platnosť, len časom ich vidíme úplne inými očami.

Návrat do minulosti

Napr. také ponožky, ktoré nás ako deti pod stromčekom zaujímali najmenej, dnes potešia najviac. Hlavne odkedy sú zimy často bez snehu, ale o to mrazivejšie a v obchodoch už nedostať kvalitné socialistické výrobky, ktoré vydržali minimálne jeden päťročný plán. V tomto prípade tie dva modely čižiem pre vtedajších pracovitých súdruhov… Alebo knihy.

christmas-1817782_960_720

Niežeby rozprávky neboli zaujímavé, ale vždy sme radšej zaspávali s tým super novým plyšovým mackom. Dnes naopak. Hlavne pre literárnych závislákov je dobrá kniha už pravidelná súčasť vianočných balíčkov a neváhame čítať aj v originálnom znení či predobjednávať pol roka pred oficiálnym vydaním.

Vekom sa proste menia priority. Či už sme obdarovaní alebo sami chystáme prekvapenie iným. Veď skúste 20-ročnému bratovi kúpiť lego alebo veľkej slečne Barbie domček. Na druhú stranu dospelí niekedy majú radi malý návrat do minulosti a „zahrajú“ sa aj s detskými „hračkami“. Také antistresové omaľovánky sú v poslednom období veľkým hitom a darujete nimi skvelý relax v podobe hodinky len pre seba. Stačí kúpiť pár veselých farbičiek a ideálny darček je na svete.

29-2979

foto: pixabay.com, najdarcek.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website