S blížiacou sa Veľkou Nocou sú všade. Na pultoch obchodov, v reklamách, v časopisoch či dokonca  v ponukách kreatívnych kurzov (to aby ste si ich mohli aj ozdobiť). Vajíčka znova hlásia svoj boom a obľúbené ročné obdobie. Pre milovníkov originálnych darčekov dobrá správa – dajú sa venovať v najrôznejších formách.

Klasikou sú samozrejme slepačie vajíčka. A nemusí to byť  vždy vo forme praženice alebo v inej tepelnej úprave. Ako už bolo spomenuté môžete ich ozdobiť a venovať tak ako dekoráciu alebo maličkosť pre radosť. Nebojte sa farieb a dajte sa do toho. Poslúžia aj samolepky alebo lepiaca pištoľ a drobnosti ako korálky, malé obrázky, trblietky a pod. Pri takejto manipulácii je dobré používať len škrupinky, tzv. výdušká. Že ste to slovo počuli naposledy na základnej škole? Pokojne pospomínajte na dávne hodiny výtvarnej výchovy a zapojte do tvorivého procesu aj šikovné ruky svojich detí.

easter-708390_960_720

Ešte príjemnejšie je dostať vajíčko plné sladkého prekvapenia. Kto by nemal rád čokoládové, likérové alebo plnené krémom či marcipánom? Alebo vo veľkosti pštrosieho vo vnútri s cukríkmi. Niekedy stačí zbehnúť do obchodu. No určite ešte lepšie budú chutiť keď si ich vyrobíte sami doma. Možno budete potrebovať špeciálnu formičku, ale to predsa pre milovníkov sladkostí nie je problém.

My ženy sme niekedy veľmi vynaliezavé a vajíčko sme vymysleli už aj v kozmetike. Nejedna z nás má v kabelke alebo kozmetickej taštičke balzam na pery alebo lesk v podobe malého vajíčka. Samozrejme dobre chutí a ešte krajšie voní. Je jednou z našich každodenných radostí.

 

zdroj obrázkov: pixaby.com, google.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website