Že sme všetci chodili do školy a učenia máme až až? Ale kdeže. Ako vraví jedno múdre príslovie „Učíme sa celý život.“ A veru tí s ambíciami a snahou o samovzdelávanie v každom veku dosiahnu vždy viac. Dostať teda k sviatku do daru vedomosti nikdy nie je na škodu. Ak teda hľadáte darček pre mamu, otca alebo iného blízkeho človeka, môže to byť aj nejaký ten kurz.

Deti by sme mohli pokojne vynechať. Veď predsa funguje povinná školská dochádzka a spoliehame sa, že pedagógovia do malých hlavičiek nalejú to čo treba. Napriek tomu sa vždy oplatí rozširovať deťom obzory a ukázať im, že učiť sa dá aj príjemným a nenúteným spôsobom. Vyrastá vám doma talent na matematiku, šport alebo hudbu? Vymyslite mu zaujímavé leto a cez prázdniny ho pošlite do detského tábora s daným zameraním. Získa nadhľad, krásne spomienky, spozná veľa nových kamarátov a Vy budete mať pokoj na duši, že strávil leto produktívne. Aj ten septembrový návrat do školy bude o to ľahší. Musíte si však byť istý, že to dieťa naozaj chce. Nemali by ste ho nútiť, ak Váš elán pre vec nezdieľa.

tabor

zdroj: sportoviska.zoznam.sk

Čaru rôznych záujmových krúžkov a kurzov prepadli aj mnohí dospelí. Hovorí kamarátka už dlho, že by sa rada naučila po španielsky? Prihláste ju do najbližšej jazykovej školy a splníte je sen. Môžete chodiť s ňou a po rokoch spolu znova sedieť v jednej lavici.

Vaša sestra sa už dlho odhodláva naučiť sa piecť lahodné zákusky, ale stále nemá čas? Kúpte jej krásnu knihu s lákavými obrázkami a vychytenými receptami alebo ju zaveďte na kurz a doprajte jej tak sľubný začiatok cukrárskeho majstrovania. Po pár hodinách si osvojí základné zručnosti a potom môže pokračovať doma. Už kvôli tým zákuskom začnete častejšie chodiť na návštevu.

zakusky

zdroj: zakusky.com

Podobne sa dajú využiť hodiny varenia, šitia, kreslenia/maľovania pre kreatívne duše, naučiť sa môžete vyrábať hand made šperky, doplnky alebo kozmetiku. Čokoľvek po čom Vám alebo niekomu blízkemu srdce piští. Vedomosti teda celkom určite nie sú len to čo sme sa naučili v škole. Rozširovať si ich vieme rôznymi spôsobmi. Vyberme si teda ten najpríjemnejší a hor sa do toho!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website