Tak už to prišlo. Jedna z vašich najbližších kamarátok sa vydáva a vy si lámete hlavu čo jej darovať na rozlúčku so životom slobodnej žienky. Verte nám, ten najkrajší darček jej už daroval pán so statusom „snúbenec“ keď ju požiadal o ruku. Nezúfajte však. Aj dnešná uponáhľaná doba ponúka pár skvelých riešení ako kamarátku potešiť a darovať jej niečo nezabudnuteľné.

Ako pravdepodobná družička môžete zorganizovať rozlúčku so slobodou. Najlepšie bude, ak sa vám podarí priviesť na ňu aj kamarátku, ktorá žije roky v cudzine a s nevestou vyrastali v jednom paneláku a dávno sa nevideli. Pri tejto príležitosti pobaví drobnosť v podobe spodného prádla alebo podväzok, príp. šerpa s vtipným nápisom (napríklad ,,Majetok ženícha“, „20.5.2016 – Game Over“ a pod.). Poteší aj spoločná spomienková fotka s venovaním a elegantne zabalená. Slzy dojatia k svadbám predsa patria. Veľa tipov nájdete aj v darčekovom veľkoobchode GiftsManiac.

serpa

Pri oficiálnom svadobnom dare môžete popustiť uzdu fantázii a novomanželom darovať namiesto obálky s peniazmi napríklad losy so želaním rovnakého šťastia v hre ako v láske. Neopozeraným darom môže byť ručne robený svadobný album, rám na fotografiu alebo kniha hostí či iný osobný hand made výrobok. Takisto sú dnes veľkým hitom látkové kytice či už pre nevestu alebo družičky.

Z iných praktických darov sa ponúka vami robený svadobný make-up či účes, prípadne dohodnutie služieb profesionálnych vizážistov pre nevestu na vaše náklady. Ak ste zručná cukrárka môžete darovať svadobnú tortu. Ale pozor, posledné tipy radíme dohodnúť s nevestou vopred a doladiť detaily v predstihu.

pearl

Ak viete, že novomanželia neplánujú svadobnú cestu, isto poteší vybaviť aspoň víkendový romantický pobyt krátko po svadbe. Po mesiacoch plánovania a organizovania aj krátky relax padne vhod.

V dobe internetovej komunikácie veľa vecí nájdeme na webe. Prečo si tak nepomôcť aj v našej situácii? Máte technické zručnosti alebo poznáte šikovného programátora? Vytvoriť jednoduchý web dnes nie je problém. Stačí doména druhého radu, ktoré sú spravidla zadarmo. Stránka tak môže poslúžiť ako zdroj  informácií pre svadobčanov niekoľko týždňov alebo mesiacov pred veľkým dňom. Mala by obsahovať základné informácie ako – kto, kde, kedy, dress code, organizačné pokyny na deň D (rozpis dňa), prípadne zoznam svadobných darov, ktoré si novomanželia želajú. Webová stránka je pekné ozvláštnenie popri klasických svadobných oznámeniach a ohláškach.

Nech si z našich nápadov vyberiete čokoľvek nezabudnite, že sa treba riadiť individuálnym vkusom. Najlepšie poznáte svoju kamarátku a viete aký darček by bol najvhodnejší a čo jej srdce najviac poteší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website