Nový rok je čoskoro tu a taká udalosť si zaslúži oslavu. Tradíciou je polnočný ohňostroj, množstvo pyrotechniky a hluk. Ak by ste radšej inú variantu, vyskúšajte lampióny šťastia.

Čo vlastne sú lampióny šťastia?

Pochádzajú z Ázie, kde ich ľudia používajú pri oslavách a ceremoniáloch. Veria, že im splní tajné priania. Ide vlastne o teplovzdušný balón vyrobený zo špeciálneho papiera. Po zapálení palivového článku sa lampión naplní horúcim vzduchom a začne stúpať. Práve to je ten správny čas na vaše tajné želania a sny.

Sledovať ako lampión aj s vašim želaním stúpa k oblohe je naozaj nezabudnuteľný zážitok. Odporúčame, aby ste do tejto akcie zapojili svoju rodinu alebo kamarátov. Keď vypustíte svoje lampióny šťastia naraz zážitok bude o to intenzívnejší.

Ako  ich bezpečne vypustiť?

V prvom rade treba dodržiavať bezpečnostné pokynu a návod, ktorý je pribalený ku každému kusu. Balóny šťastia by sa ale nemali vypúšťať v prípade, že fúka vietor, sú vlhké alebo sa v blízkosti nachádzajú polia so suchou trávou a pod. S lampiónom by mala manipulovať dospelá, zodpovedná osoba. Pokiaľ sa budete držať pokynov, nemusíte sa ničoho obávať. Balóny šťastia sú úplne bezpečné.

Vypustiť lampión nie je nič náročné. Celý postup si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

Chcete si aj vy vypustiť svoj lampión šťastia? Žiadny problém! Nájdete ich tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website