Mňam, poviete si. Sladučký, zdravý, zlatistej farby s kúskom prírody v každej kvapke. Že med je skvelá vec vedeli ľudia už od pradávna. Starovekí Gréci ho považovali za potravu bohov, v Egypte bola včela symbolom pre kráľovstvo, v mnohých stredovekých kultúrach bol ich produkt zase stelesnením plodnosti a od dávnych čias sa verilo v jeho liečivé účinky. Dnes vieme, že obsahuje veľa prospešných vitamínov a pôsobí blahodarne napr. keď nás bolí hrdlo alebo potrebujeme rýchlu pomoc na popraskané pery. Med a jeho rôzne varianty sa teda zdajú ako ideálny darček.

honey-bees-401238_960_720

Dá sa venovať v tej základnej podobe – tekutej, ktorú využívame väčšinou na priamu konzumáciu. Poteší krásne zabalený v dekoračnej sklenej flaštičke. Pri kúpe dbajte na to, aby bol kvalitný a od dobrého výrobcu. Nenechajte sa zlákať lacnými zmesami rôznych medov, ktoré sú na trhu. Kvalitný produkt niečo stojí a oplatí sa doň investovať.

Inou formou ako darovať zázračné účinky medu je v podobe kozmetiky. Rôzne značky ponúkajú rôzne produkty – od pleťových krémov a balzamov na pery, cez telové prípravky a šampóny na vlasy po rozmanité propolisové mastičky a zázraky vo flakónoch. Môžeme sa teda celí od hlavy po päta ponoriť do medu.  A pokožka sa nám rada poďakuje. Hlavne, ak je suchšia alebo podráždená. V nejednom salóne majú v ponuke medové kúpele či zábaly. Takéto medové potešenie je skvelý darček pre ženu.

Pre mlsné jazýčky sa ako darček dá odporučiť sladký dezert ako sú známe medové rezy, rôzne oblátky alebo ovocie či oriešky zaliate medom. V zimnom období zase poteší horúca medovina, ktorá poteší fajnšmekrov a rozšíri obzory laikom a všetkým, ktorí pijú len príležitostne.

honey-948452_960_720

Ak uprednostňujete „nejedlé“ darčeky a chcete venovať niečo čo nemá dátum spotreby vždy sa dá vynájsť napr. peknou ozdobnou sviečkou. Niektoré vedia vytvoriť krásnu dekoráciu. Až je škoda ich zapáliť.

Je váš oslávenec veľký zvedavec? Zoberte ho na výlet na najbližšiu včeliu farmu. V priamom prenose si môžete pozrieť ako sa získava a spracováva med a ako funguje včelárske remeslo. Určite vám dajú aj ochutnať.

zdroj obrázkov: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website