Deti túžia po darčekoch stále. Zbožňujú všetko sladké ako čokoládu, cukríky, zmrzlinu, ale aj niečo trvácnejšie ako hračky. Dieťa sa peknému darčeku poteší vždy.

oo784022

Nie každý darček deti ocenia

Lenže so zdravými darčekmi u nich veľmi nepochodíte. Kilo čerstvého zdravého hrášku, alebo oblečenie im môže byť ukradnuté. Majú svoj svet v ktorom je podľa ich predstáv dôležité niečo úplne iné. Darmo im budete vysvetľovať, že zo sladkého ich bude bolieť bruško, kým to pár krát nezistia na vlastnej koži. Kým nebudú mať práve také autíčko, alebo bábiku ako majú ich kamaráti tak majú stále málo hračiek. Ale to asi poznáte. Vám nezostáva nič iné len vysvetľovať, vysvetľovať a ešte raz vysvetľovať.

Učte deti šetriť si na veci, po ktorých túžia

Takže ak začne váš drobec opäť vymýšľať s novým autíčkom, nemusíte utekať hneď do obchodu aby ste mu ho kúpili. Nemusíte ani podstupovať tortúru s vysvetľovaním prečo mu ho nekúpite. Ak dostáva nejaké vreckové, alebo mu k narodeninám či na Vianoce zvyknete vy alebo starý rodičia venovať nejaké peniaze, môžete ho pomaly začať učiť šetriť. Skúste mu pri najbližšej príležitosti darovať pokladničku. Naučte ho odkladať si peniaze a vysvetlite mu, že ak si nekúpi jednu čokoládu tak si peniaze môže odložiť. Neskôr si za ne môže kúpiť hračku akú chce. Takto naučíte dieťa hospodáriť s peniazmi. V budúcnosti sa mu to určite zíde.

pokladni_ka_teniska

Originálne pokladničky

Dnes už nie je núdza o originálne pokladničky, ktoré sú ako stvorené pre deti. Väčšina z nich sa dá otvoriť a ušetrené peniaze vybrať bez toho, aby sa pokladnička musela rozbiť. Sú ale aj keramické prasiatka, ktoré musíte jednoducho rozbiť aby ste sa dostali k úsporám. V tomto prípade by si váš potomok určite veľmi dobre rozmyslel, či chce peniažky naozaj minúť a hlavne by ich nevybral hneď pri prvej návšteve hračkárstva. Ak sa len chcete vyhnúť takýmto drastickým metódam, kúpte otváraciu pokladničku napríklad v podobe lienky alebo tenisky.

unnamed

foto: najdarcek.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website