Je to nevyhnutný doplnok do našej výbavy, ktorý dennodenne otvárame a zatvárame, vkladáme do neho doklady, platobné karty, šeky a samozrejme peniaze. Reč nie je o ničom inom ako o peňaženke. Peňaženka je vhodná ako elegantný darček pre mužov, ktorý si potrpia na kvalitu.

Aké hlavné kritéria by mal peňaženka spĺňať? Okrem veľkosť, tvaru alebo farby, je určite tým najhlavnejším materiál, z ktorého je peňaženka vyrobená. Samozrejme, každý si v duchu odpovie, že azda jedinou možnosťou je koža, ale vedeli ste, že nie je koža ako koža?

Hovorí sa, že pravá koža je ako dobré víno. Plynutím času zreje a tým získava na originalite. Kožené peňaženky, ako sa zdá, nevychádzajú z trendu nikdy a sú stále vyhľadávaným doplnkom. Ponúkajú sa v rôznych povrchových úpravách, či už ide o matné, alebo o lakované peňaženky a v mnohých farebných prevedeniach, hlavne pri dámskych peňaženkách. Pri výbere kože by ste si nemali dávať pozor len na pevnosť kože, ktorá je samozrejmosťou, ale taktiež na mäkkosť.

U pánov je veľmi žiadaný takzvaný francúzsky mincovník, ktorý svojim tvarom umožňuje jednoduché hľadanie mincí a súčasne zabraňuje ich vypadnutiu z mincovníka. V otázke tvaru by mala byť peňaženka v štvorcovom tvare po uzavretí, prevažne v menšej veľkosti a mala by spĺňať kritérium tmavšej farby ako je napríklad hnedá alebo čierna.

penazenka1

U žien by mala kvalitná peňaženka mať stabilné miesto v kabelke, mala by byť univerzálna a veľmi jednoducho kombinovateľná. Tu prevláda prevažne obdĺžnikový tvar väčšej veľkosti. Čo sa týka farieb, tu sa medze nekladú, záleží len od vášho vkusu a od preferencii. Pamätajte však, že na kvalite záleží preto vždy radšej investujte pár drobných navyše a kúpte peňaženku od preverených značiek ako sú napríklad Morgan, Valentino alebo im podobné.

damska penazenka

Pri výbere peňaženky pamätajte na to, že je to darček, ktorý ostáva na veľmi dlhý čas a bude človeka určitým spôsobom reprezentovať v rôznych situáciách. Preto dbajte na to, aby váš výber bol uspokojivý a spĺňal určitý štandard.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website