Ako uteká čas, tak sa blížia najkrajšie sviatky roka a to Vianoce. Okrem toho, že je to čas pokoja, čas kedy sa snažíme stráviť najkrajšie chvíle s našimi blízkymi, je to aj čas, kedy si svoju domácnosť zdobíme. V obývačke sa vyníma krásny vianočný stromček, na stole adventný veniec a mnoho ďalších dekorácií, ktoré majú skrášliť náš príbytok. Perinbaba nám zatiaľ sneh nedopriala a tak vám prinášame návod na originálne snehové vločky z cestovín.

Materiál:

  • cestoviny rôznych druhov a tvarov – tzv. rúročky, kvetinky, kolieska, hviezdičky
  • silné lepidlo
  • biela farba (môže byť aj v spreji)
  • štetec
  • trblietky
  • silónové lanko
  • voskový papier

Postup:

1. V prvom rade si prichystáme všetok potrebný materiál. Najprv si skúste na papieri poskladať svoju originálnu snehovú vločku ako predlohu pre ostatné. Vždy začnite skladať od stredu. Keď máte zhotovenú prvú vločku, môžete začať so skladaním ostatných.

Originálne snehové vločky3

2. S lepením začínajte vždy od stredu. Na cestovinu nanášajte lepidlo tak, aby jednotlivé časti poriadne držali a aby ste sa nemuseli báť, že sa vám rozpadnú.

3. Keď je vločka zlepená, položte ju na voskový papier a nechajte poriadne zaschnúť. Voskový papier použijeme preto, aby sa vám náhodou neprilepila.

4. Keď máte vločky v takom množstve, v akom ste chceli, môžete ich začať striekať bielou farbou. Dbajte nato, aby boli vločky neboli spojené a aby sa farba dostala všade.

5. Keď sú vločky už nastriekané alebo natreté bielou farbou, ktorá je zatuhnutá, môžete im dodať trblietavý nádych. Spravíte to jednoducho tak, že trblietky zmiešate so zriedeným lepidlom a začnete ich nanášať na vločky štetcom. Potom stačí nechať zaschnúť ich.

Originálne snehové vločky1                    Originálne snehové vločky5

 

6. Na záver prevlečte cez vločky silónové lanko alebo špagátik a vianočné ozdoby sú na svete.

Originálne snehové vločky4 Originálne snehové vločky

Pri tvorbe snehových vločiek sa môžete skvele zabaviť nie len vy, ale aj vaše deti. Preto ak neviete ako ich rozumne zabaviť, zapojte ich do tejto milej práce. Užijete si kopec zábavy a navyše budete mať radosť z vlastnoručnej práce. Navyše tým aj vyplníte čas pri čakaní na Ježiška a originálne darčeky, ktoré si pod stromčekom určite nájdete.

zdroj: www.dobrarada.sk, www.sashe.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website