V nasledujúcich pár riadkoch sa nájdu asi predovšetkým ženy, ale spomenieme aj naše druhé polovičky.

Kozmetika, či už telová, dekoratívna alebo pleťová je častou voľbou pri vyberaní narodeninového či vianočného prekvapenia. Niekedy to však môže byť veľmi ošemetné a pri zle zvolenej kozmetike sa stalo už aj pár slušných katastrof. Ponúkame preto niekoľko univerzálnych rád ako postupovať pri výbere takéhoto darčeka pre ženu ale aj muža.

eye-shadow-1367763_960_720

Rada číslo jeden znie – kupujte len kvalitnú kozmetiku, ideálne čo najviac založenú na prírodných zložkách. Čím menej chémie tým lepšie. Pamätajme, že všetko čo aplikujeme na pokožku sa nám dostáva do tela. Žiaľ, to čo sa nachádza v bežnej sieti kamenných obchodov (drogérie, parfumérie) je z veľkej väčšiny založené  na vysokom obsahu chemických alebo živočíšnych zložiek. Voľte preto radšej výber cez internet alebo katalógový predaj a nechajte si poradiť. Seriózna značka ponúka poradenstvo zadarmo a záruku vrátenia peňazí, čo je zároveň druhá rada. Ošetrite si nákup stopercentnou zárukou spokojnosti aj v prípade, že prípravky nesadnú.

Majte aspoň približnú predstavu čo obdarovaný/obdarovaná preferuje. Nekupujete super trváci profesionálny make-up žene, ktorá sa nelíči a bude jej to stáť na poličke najbližšie tri roky. Najlepšie je vedieť napríklad akú konkrétnu vôňu kamarátka používa alebo akú telovú kozmetiku uprednostňuje. Hoďte očkom na poličky v kúpeľni keď vás najbližšie pozve na kávu.

perfume-678828_960_720

Ak uvažujete nad kúpou pleťovej kozmetiky, predovšetkým pri krémoch treba prihliadať na dve veci – vek a typ pleti dotyčnej ženy. To prvé asi viete. S druhým si poradíte pri krátkom prieskume v jej kúpeľni alebo na to nenápadne zaveďte reč a napovie vám sama. Dobrá pleťová sada má pozostávať z čistiaceho gélu alebo mlieka, pleťovej vody, denného krému a nočného krému. Od 25 rokov sa odporúčajú aj ľahšie očné krémy. Vynikajúcim pomocníkom sú micelárne vody, ktoré slúžia na čistenie pleti a zároveň ako praktický odličovač. Ak chcete darovať niečo nad rámec bežnej starostlivosti, niečo extra, siahnite po pleťovom sére alebo kapsuliach. Oboje sa aplikuje pred nanesením krému (spravidla nočného) a mnohonásobne zvyšuje jeho účinnosť.

cream-1327847_960_720

Aby sme nezostali nič dlžní ani pánom, poradíme pri nákupe kozmetiky aj pre nich. Prípad sám o sebe sú prípravky na holenie. Jedna z najväčších chýb je alkohol, ktorý obsahujú takmer všetky vody po holení. Vymeňte ho za balzam. Je jemnejší a k pánskej pleti šetrnejší. Vždy siahnite po kvalitných žiletkách alebo dobrom holiacom strojčeku. Best friend pre väčšinu mužov sú produkty viac v jednom. Najčastejšie sprchovací gél a šampón na vlasy, príp. voda po holení, ktorá zároveň slúži ako toaletná voda.

zdroj obrázkov: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website