Lampióny šťastia, krásna ozdoba nočnej oblohy s romantickým nádychom. Vypúšťanie lampiónov si našlo priaznivcov už aj u nás a nie je sa čomu čudovať. Majú v sebe niečo magické a pritom fungujú jednoducho. Sú vyrobené z papiera a môžete si vybrať z rôznych tvarov či veľkostí. Fungujú na princípe horúco – vzdušného balóna alebo v jednoduchšom prevedení, so sviečkou vo vnútri. Odkiaľ sa vlastne tieto lietajúce ozdôbky, ktoré sú originálnym darčekom vzali?

Príbeh lampiónov šťastia

Originálne lampióny vznikli v Thajsku a majú tvar kužeľa. Vyrábajú sa z ryžového papiera s bambusovou konštrukciou. Keď sa zapália, horúci vzduch umožní lampiónu vzlietnuť do vzduchu. A vedia vyletieť poriadne vysoko. Podľa thajských obyvateľov Vám ich svetlo ukáže správnu cestu životom. Žiariace lucerny Vás taktiež majú zbaviť ťažkostí a starostí, ktoré bežne zažívate. V Číne a Japonsku by sa žiadne oslavy bez nich nezaobišli. Lampióny majú teda oslavný charakter, a práve preto by Vám mali priniesť šťastie. Traduje sa, že ak vyletia vysoko a ďaleko, príde k Vám bohatstvo. No existuje lepší darček ako šťastie a bohatstvo bez starostí?

Nočná obloha osvetlená tisícami lampiónov šťastia

Predstavte si pohľad na tisíce lampiónov, ktoré žiaria na nočnej oblohe. Takýto zážitok ostane nezabudnuteľný. Nie nadarmo sa predsa volajú lampióny šťastia. Chopte sa príležitosti a vyberte si svoj vlastný lampión na Najdarček.sk!

 

Let lampiónov si môžete vychutnať na 10 až 20 minút, a to aj z veľkej diaľky. Pri ich vypúšťaní  však nezabúdajte na bezpečnosť. A samozrejme na Vaše tajné želanie, ktoré vám lampión môže splniť.

Najlepší darček je zážitok s lampiónmi, ktorý si budete pamätať ešte veľmi dlho.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website