Ak chcete slečne kúpiť darček, ktorý jej bude pripomínať vás a zároveň jej chcete prejaviť zdvorilosť a pozornosť? Potom je kvet ten vhodný darček pre ženu. Farba veľakrát vyjadruje dôvod obdarovania či povahu obdarovanej osoby.

Ak chcete svojej polovičke prejaviť lásku voči nej, vďaku, či zdvorilosť, vtedy je červená vhodná farba, ba dokonca niekedy aj dráždivá. Najfrekventovanejšie a najobľúbenejšie červené kvety sú ruže, ktoré sú často prejavom romantiky. Ak chcete byť  mystický a iný, vtedy je tu pre vás fialová farba. Ak je vaša polovička nekompromisná, otvorená a úprimná, vtedy je pre ňu biela farba ako stvorená.

ruze

Pre kyticu sú vhodné nepárne počty kvetov – 3, 5, 7, 9, no potom je tu počet 10, ktorý sa taktiež používa. Za desiatkou je obľúbený tucet. Dávajte však pozor aj na celkový dojem kytice, aby nebola veľmi chudobná, no naopak ani veľmi prezdobená. Musí mať svoj šarm a dojem, ktorým očaríte obdarovaného. Preto najlepšie vyhľadajte kvetinára či kvetinárku. Majú už predsa za sebou akú- takú prax.

Pokiaľ sa zameriavate skôr na kvety v kvetináči a ste zástancom kvetov, ktoré vydržia dlhšie, tu je pár tipov, ako zaujať kvetom na prvý pohľad.
Dôležitý nie je len na kvet, ale taktiež na kvetináč. Či už má obdarovaná osoba radšej minimalizmus, alebo preferuje mnohofarebnosť a pestrofarebnosť, vždy sa snažte kvetináč zladiť podľa jej vkusu. Taktiež veľa záleží na celkovom dojme v byte alebo dome obdarovanej osoby. Ak osobu poznáte, skúste si všimnúť, akej farby má byť a bytové doplnky. Ak osobu nepoznáte, zamerajte sa na neutrálnejšie farby ako sú biela, krémová a svetlo žltá. Jeden z najkrajších kvetov, ktoré sú dostupné v našich obchodoch, sú kvitnúce a pestujú sa v kvetináči, sú orchidee. Tie však potrebujú aj dostatočnú starostlivosť, takže ak obdarovaná osoba nie je práve z tých starostlivejších a pozornejších, určite mu orchideu nekupujte, pretože nebude mať dlhú životnosť.

kvet v kvetinaci

zdroj obrázkov: pixaby.com, google.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website