Pre mnoho detí z našich zemepisných šírok jedna z najobľúbenejších rozprávkových postavičiek. Kto z nás by si nepamätal na roztomilého Krtka a jeho verných kamarátov Ježka, Zajka, Myšku či Žabku? Spolu s nimi sme prežívali dobrodružstvá v lese, v parku či v meste a vďaka nim sme sa vždy tešili na Večerníček.

Postavičky z pera Zdeňka Milera sa stali nadčasovými, robia radosť už niekoľkej generácii detí a učarovali aj mnohým dnešným. Naši televízni kamaráti sú tak aj po rokoch ideálnou inšpiráciou na darček pre deti rôzneho veku. A nielen pre nich.

Pre tých najmenších sú dnes v predaji originálne príbehy na DVD, kde ožívajú známe epizódy (väčšinou v pôvodnej češtine) Krtek a kalhotky, Krtek ve měste, Krtek zahradníkem, Krtek a lízátko a veľa iných, príp. kolekcie Krtkova dobrodružství 1,2,3 a podobne. Ak svojim ratolestiam radšej rozprávky čítate, môžete si do repertoáru pridať aj nespočetné množstvo titulov, ktoré vyšli pod známou značkou už aj v slovenčine – Krtko a zvieratká, Krtko a autíčko, Krtko na cestách, Krtko a mamička a mnoho mnoho iných. Nájdete ich aj v podobe leporela.

289d44d552e6b9218a94ccb750c6db6f

Príbehy nášho hrdinu nezostali len na televíznych obrazovkách alebo pultoch kníhkupectiev. Nájdete ich aj v hračkárstvach kde sa na vás usmievajú plyšové, drevené či plastové postavičky obľúbených zvieratiek. Pre väčšie deti sa dajú zakúpiť rôzne skladačky, puzzle, nálepky alebo omaľovánky, ktoré podporia ich fantáziu. Takisto lopty, autíčka s Krtkom a dokonca vankúše, pršiplášte alebo rukáviky na plávanie.

28253e103356602727e3e719979d867f

Krtko nezabúda ani na veľkých školákov. Môžete sa spoľahnúť, že im bude robiť spoločnosť ako ilustrácia na kufríčkoch, školských taškách, pravítkach, perách či ceruzkách. Darovať sa dá teda celá kolekcia s motívom Krtka a originálne tak vybaviť dieťa do školy.

Aby však nebolo ľúto ani nám dospelým, Krtko myslel aj na nás. Môžeme si ho zavesiť na kľúče ako prívesok, naliať si čaj do hrnčeka s jeho podobizňou alebo ho mať pri sebe celý deň ako výšivku na ponožkách.

zdroj obrázkov: pinterest.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website