Plastelínu pozná každý, veď sa využívala na základnej škole ako pomôcka. Teraz  je dostupná v inteligentnejšej forme. Táto špeciálna plastelína vznikla už počas 2. svetovej vojny na báze silikónu v USA. Plastelínu vylepšil za cieľom náhrady kaučuku a priemyselného využitia doktor Earl Warrick. Aj keď mu cieľ nevyšiel, vznikla táto zábavná vecička, ktorá má rôznorodé využitie.

 

Nekonečná zábava nie len pre deti

Konečne hračka, ktorá nie je len pre deti, ale skôr pre dospelých. Znie to síce divne, veď prečo by sa mal dospelý človek hrať s plastelínou. Ale ako náhle ju raz chytíte a zistíte, čo všetko dokáže, pochopíte, že „hrať“ sa môžete aj vo vyššom veku. Neobyčajná je práve svojimi fyzikálnymi vlastnosťami a schopnosťami. A podľa mňa každý aspoň trošku zvedavý človek ju jednoducho musí preskúmať a sledovať ako dokáže meniť tvary.

 

Čo všetko dokáže

Pozrime sa čo všetko tento malý zázrak dokáže. Plastelína sa dokáže naťahovať ako žuvačka. Znie to fádne, ale keď to skúsite, neostane to len pri jednom pokuse. Ďalšou funkciou je skákanie. Vymodelujete z nej mini loptu a vuala plastelína zrazu skáče o sto päť. Mňa konkrétne bavilo plastelínu trhať. Jednoducho ju chytíte a rýchlym trhnutím sa roztrhá ako papier. Čo bolo pre mňa veľmi fascinujúce. Veď je to plastelína! Ak Vás ani toto nenadchlo, tak ju proste rozbite. Áno, aj to je s ňou možné. Rozbiť ju ako taký porcelán. Alebo sledujte ako praská, keď sa do nej dostane vzduch a vytvoria sa praskajúce bublinky. Taktiež je možné do nej niečo otlačiť.

 

Vyberte si tú správnu

Na výber máte aj plastelínu, ktorá priťahuje magnet, ktorá svieti, trblieta sa či mení farbu podľa teploty. Navyše majú neodolateľný výzor a farby. Nemusíte sa báť, je bezpečná, nie je toxická a neobsahuje latexové prísady. Na určitú chvíľu je možné vyhrať sa aj vo vode. Nevyschne Vám, nedrobí sa a nemusíte si po dotyku s ňou umývať ruky ako pri obyčajnej plastelíne.

 

Antistresová pomôcka

Čo s takou plastelínou? Odporúča sa vziať si ju do práce. Nie len, že Vám ju budú brať všetci kolegovia naokolo, ale môžete ju využiť ako antistresovú pomôcku, dajú sa na nej vybiť aj nervy na šéfa, vyskúšať si vlastnú kreativitu a skúmať čo všetko s ňou dokážete spraviť. Ak Vás náhodou prestane baviť, ostane deťom. Len, aby ste im ju potajomky nekradli späť.

Každý z nás má v sebe trochu dieťaťa a zvedavosť. Práve táto inteligentná plastelína je toho dôkazom. Tak buďte znova dieťa na základnej škole. Ale tento krát s vylepšenou plastelínou!

Inteligentnú plastelínu nájdete aj tu.

www.plastelina.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website