Tento článok je venovaný viac menej rodičom, ktorí sa nevedia rozhodnúť, čo by bolo vhodné kúpiť dieťaťu. Premýšľate nad tým, že vhodným darčekom by mohol byť hudobný nástroj? Je jedno, či to má byť darček pre chlapca alebo dievča. Pri takomto type darčeka ide hlavne o to, či nástroj nebude zapadať prachom. Ak vidíte, že vaše dieťa sa vracia z hodín hudobnej výchovy nadšené a šťastne šteboce o tom, ako ho učiteľka pochválila za hudobné nadanie, nemusíte čakať ani chvíľu.

saxophone-918904_960_720

Podporte hudobný talent

Hudobný nástroj je nielen darček pre dieťa, vďaka ktorému sa na niečom naučí hrať, ale má to aj iné pozitíva. Jedným z nich je to, že sa naučí sebakontrole t.j. ak mu niečo nejde, no baví ho to, bude sa prekonávať. Ak chcete z dieťaťa vychovať človeka, ktorý si ide nebojácne a snaživo za svojim, toto je správny darčekový krok. Okrem toho, jedným z pozitív je aj to, že dieťa bude venovať svoj voľný čas zmysluplnej veci. Preto bude lepšie odolávať negatívnym vplyvom okolia, či už medzi vrtošivými vrstovníkmi alebo niekde pri potulkách vonku. Takýto človek sa ľahšie naučí motivovať sa a zároveň získa zodpovednosť. Bude vedieť správne určiť, ktorá priorita je dôležitejšia a čo je lepšie uprednostniť.

piano-606080_960_720

Spýtajte sa aj vášho dieťaťa

Ak ešte stále uvažujete, či darček v podobe hudobného nástroja je dobrý nápad, skúste si spísať pozitíva a negatíva. Môžete to vášmu potomkovi aj navrhnúť  a uvidíte ako bude reagovať. Ako rodič iste viete, či je dieťa nadšené alebo nie. Ak áno, stačí už len vybrať druh nástroja. Tu majte ale na zreteli vek dieťaťa a to, či je zdravotne spôsobilé. Nebudete predsa kupovať bubon niekomu, kto je citlivý na hluk, alebo saxofón ak je dieťa silný astmatik. Máte však dosť možností, je teda z čoho vyberať. Vhodným hudobným nástrojom by mohla byť flauta, ak sa jedná o mladšie dieťa, pretože je to pomerne jednoduchý nástroj. Časom uvidíte, po čom pokukuje, alebo či mu to sedí. Dobrým nápadom je tiež gitara, husle alebo overená klasika – klavír.

person-822850_960_720

Ak by ste aj po kúpe zistili, že to vaše dieťa omrzelo, zbytočne si nad tým nelámte hlavy, deti v tomto veku ešte nemusia mať jasno v tom, čo sa im naozaj páči. Vďaka vám to však môže vyskúšať a rozhodnúť sa potom samo. Možno je to ďalší Bethoven alebo Vivaldi!

foto: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website