Vymýšľať darčeky pre rodinu a blízkych je dosť náročné, ba čo viac, trpí tým aj vaša peňaženka. Tieto starosti vám v hlave víria viac, keď sa blížia sviatky. Na zoznam pribúdajú ďalšie a ďalšie mená kamarátov a rodinných príslušníkov, ktorých chcete potešiť nejakou drobnosťou. Samozrejme, sviatky nie sú o darčekoch, ale o láske a priateľstve, o rodine a blízkych, no práve preto ich chceme prekvapiť niečim originálnym. Máme pre vás tip na praktický darček, ktorým ich nielen potešíte, ale navyše ani nemusíte siahať hlboko do peňaženky.

soap-1509963_960_720

Doprajte vašim blízkym starostlivosť a darujte im handmade mydielka!

V súčasnosti sa výrobou domácich mydiel zaoberá veľa ľudí. Handmade a bio mydlá nájdete v obchodoch, na trhu a aj na internete. Samotná výroba nie je zložitá, takže si takýmto spôsobom privyrábajú aj študenti či mamičky na materskej dovolenke. Zvládne to asi každý, ale niekto nerád skúša nové veci alebo nemá čas po nociach niečo vyrábať. Potom si jednoducho takéto mydlá objednajte od výrobcov.

Ak sa vo vás skrýva tvorivá duša, radi vymýšlate a skúšate nové veci, výroba mydielok sa vám isto zapáči. Ako základ potrebujete mydlovú hmotu, ktorú si môžete kúpiť, alebo aj sami vyrobiť. Podľa mydlovej hmoty sú dva procesy výroby – studený a horúci.

handmade-1139554_960_720

Vlastnoručná výroba

Studený proces je samotná výroba mydlovej hmoty, ku ktorému potrebujete vhodné ochranné materiály, keďže hlavný prvok – hydroxid sodný, leptá pokožku. Tento proces je náročnejší aj časovo zdlhavejší. Práve preto si väčšina zvolí jednoduchší horúci proces.

Horúci proces je vlastne práca s polotovarom, čiže už zakúpenou mydlovou hmotou. V ponuke je veľa druhov mydlovej hmoty, napríklad priehľadná, čiastočne priehľadná alebo biela s prísadami ako kozie mlieko a rôzne oleje. Mydlovú hmotu prv necháme roztopiť v hrnci. Následne do nej pridávame farby a vône určené do mydiel, kozmetiky, prípadne potravinové arómy. Hmota nesmie prejsť varom a nemala by sa miešať lyžicou, lebo tak sa do hmoty dostane vzduch a následne sa v nej tvoria bublinky.Keď je hmota pripravená, môžete ju liať do formičiek, najlepšie silikónových. Do formičiek môžete taktiež pridať bylinky, sušené kvety či ovocie. Bublinky, ktoré sa vytvorili po odliatí na povrchu mydielok, ľahko odstránite postriekaním špeciálnym alkoholom.

soap-589824_960_720

Mydlá treba po stuhnutí čím skôr zabaliť. Takto budú pripravené na použitie, a stačí ich už len pekne ozdobiť a darčeky sú hotové. Celý proces je jednoduchý a dá sa povedať, že výroba domácich mydielok je rýchla, lacná, a navyše budete mať dosť darčekov pre každého. A čo je najdôležitejšie, výrobou originálnych mydielok potešíte samých seba a ich darovaním aj vaše blízke okolie.

obrázky: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website