Ruku na srdce. Koľko igelitiek a plastových fliaš vyhodíte denne do koša? Čísla týkajúce sa Slovenska sú alarmujúce najmä pri porovnaním s inými krajinami. Kým v Dánsku pripadajú na jedného občana 4 igelitové tašky ročne, na Slovensku je 466 tašiek ročne. Zmeniť to nie je vôbec náročné. Ak budete premýšľať nad originálnym darčekom pre vaše dieťa alebo známeho siahnite po niečom ekologickom!

Ekotašky

Potešte nie len obdarovaného, ale aj životné prostredie. Ekotašky LOQI sú podstatne pevnejšie a kvalitnejšie ako igelitky, ktoré si kúpite v obchode. Vydržia vám aj niekoľko rokov. Jednoducho si zloženú tašku hodíte do kabelky alebo do auta, aby ste ju mali vždy po ruke. Navyše máte obrovský výber vzorov a farieb, takže si vyberie každý. Nuž a keď si spočítate, koľko peňazí vás stoja igelitové tašky v obchode, radosť bude mať aj vaša peňaženka.

Ekofľaše

S plastovými fľašami je hneď niekoľko problémov. Okrem toho, že sú škodlivé pre životné prostredie, škodia aj zdraviu. Pri pôsobení tepla sa z nich uvoľňujú škodlivé látky ako bisfenol a podobne. Hlavne v lete, keď je fľaša odložená alebo skladovaná na slnku. Originálny darček v podobe fľaše Moja Equa alebo Zdravá fľaša tieto problémy vyriešia. Ekologické fľaše sú vyrobené z materiálu, ktorý neuvoľňuje škodlivý bisfenol ani iné látky. Môžete do nich naliať studený aj teplý nápoj, pretože sú vhodné pre nápoje do 100°C. Na výber máte niekoľko veľkostí a dizajnov. Je to darčeky, ktorý sa hodí pre deti aj dospelých.

Fľaša EQUA CMYK Squeeze Key, 550 ml                Fľaša Moja EQUA - Pink Monsters 600 ml                    ZDRAVÁ FĽAŠA 0,5 l - zvieratká

                         Equa CMYK 18,80 €                                                          Moja Equa 9,90 €                                                     Zdravá fľaša 9,90 €

Ekopoháre

Milovníkovi kávy môžete darovať dnes už známe KeepCup. Určené sú hlavne pre tých, ktorý si nosia kávu so sebou. KeepCup vyhovuje baristickým štandardom. Ak si teda idete kúpiť kávu „so sebou“ namiesto papierového pohára s plastovým viečkom vám ju môžu urobiť priamo do KeepCup. V ponuke nájdete niekoľko veľkostí a jedinečné farebné kombinácie.

Ako vidíte originálny darček môže byť aj praktický a ekologický. Všetky ekologické darčeky nájdete na Najdarček.sk!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website