Ešte pred pár rokmi, keď v domácnostiach neboli bežné mobilné telefóny, počítače a internet si ľudia navzájom posielali pohľadnice a pozdravy. Bola to či už k výročiu, k narodeninám a ku všetkým sviatkom. Niektoré rodiny dodržiavajú tento zvyk stále, no väčšine ľudí to už ani nenapadne. A pritom je to také milé dostať nečakanú pohľadnicu od milovaného človeka. Chcete ten pocit zažiť tiež?

hands-791371_960_720

Radosť, ktorú pošlete, sa vám vráti

Pohľadnica je drobnosť, ktorá poteší každého. Je to znak toho, že myslíte na vašich blízkych a chcete im to dať najavo. Chcete ich potešiť ešte viac? Zabudnite na to, že pohľadnicu si môže prečítať každý počas jej cesty k adresátovi, a namiesto klasických prianí napíšte originálny či vtipný odkaz, ktorému porozumejú len oni. Nebráňte kreativite a doplňte svoje pohľadnice drobnými kresbami. Sú to presne tie drobnosti, ktoré vašim blízkym vyčaria úsmev na tvári.

postcard-1242703_960_720

Vyrobte vlastnú pohľadnicu

Nepáčia sa vám obrázky na pohľadniciach? Je to možné, väčšinou sú na jedno kopyto. Či už svadobné, narodeninové alebo na iné, často sú motívy nudné, neoriginálne, prepchaté, ba až gýčové.

Ak máte chuť, môžete si vyrobiť aj vlastnú pohľadnicu – veď čarbať sa dá aj na prednú stranu. Je na vás, či niečím doplníte motív pohľadnice, alebo si ju celú vyrobíte samy. Môžete kresliť, maľovať, lepiť, zdobiť…všetko je vo vašich rukách! Takáto jedinečná pohľadnica poteší vašich milovaných a vaše dielo určite dostane patričné miesto tak ako v spomienkach, tak aj vo vitríne.

old-791384_960_720

Pohľadnica z dovolenky

Ak sme vás ešte stále dostatočne nenamotivovali k tvorbe či posielaniu pohľadníc, nemôžeme zabudnúť na jeden dôležitý fakt. Pohľadnice a oznamy sa neposielajú len k sviatkom, ale bežne aj z výletov a dovoleniek. Stále však nemáme zodpovedanú otázku, prečo neposlať pohľadnicu len tak, pre radosť? Či už chcete povedať partnerovi „ľúbim ťa“, alebo chorému kamarátovi „uzdrav sa“, no nemáte možnosť sa s nimi stretnúť, poslať pohľadnicu je krajším gestom ako napísať obyčajnú sms. Pohľadnica je v niektorých prípadoch ten najoriginálnejší darček, aký môžete niekomu dať.

foto: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website