Určite ste sa už každý stretol s tým, že darček, ktorý ste kúpili nebol práve vhodný. Najčastejšie sa s týmto stretávame pri deťoch. Kúpite im pod stromček alebo k narodeninám nové topánky a ten smútok z toho, že to nie je autíčko pre barbinu hneď zbadáte.

Ako potešiť deti darčekom

Ak nemá dieťa z darčeka radosť, zabolí to aj vás. Aj keď viete, že tie topánky alebo iné praktické darčeky sa mu zídu, už len vedomie toho, že ste darom nespravili radosť nie je príjemný pocit. Preto je vhodné zároveň s užitočným darom dať dieťaťu aj niečo, čo chce a po čom túži. Možno práve tie topánky skončia zahrabané pod kopou papiera z iných darov. Ale vy bude vedieť, že ich dostalo práve vtedy kedy dostalo aj ten jeho vysnívaný detský darček. Uvidíte ako hrdo pôjde do školy v nových topánkach. Všetkým bude rozprávať, že zároveň s nimi dostal aj niečo úžasné. Či už to bude vysnívaná skladačka, auto, bábika alebo nová hra je jedno. Toto bol príklad uvedený na malých deťoch. Lenže čo keď sa vám to stane pri staršom dieťati?

toys-1934063_960_720

Darčeky pre staršie deti

Ako deti rastú tak sa menia aj ich záujmy. Ak kupujete darček drobcovi, ktorého vidíte 3-4 krát do roka dajte na to čo sa páči asi deťom z vášho okolia v jeho veku. Deti rastú všade rovnako. Takému 16-17 ročnému mládencovi by ste asi nekupovali autíčko na diaľkové ovládanie, ale s novými botaskami by ste mu urobili radosť určite – hlavne ak budú značkové. Staršie deti sa určite potešia oblečeniu, taške alebo iným módnym doplnkom. Musíte ale poznať ich vkus alebo aspoň obľúbený obchod alebo značku. Krokom vedľa nebude ani elektronika alebo nové hodinky. Aj keď teenegerom je nie kedy ťažké vyhovieť, vždy je tu možnosť poradiť sa s rodičmi alebo priamo s oslávencom. Ak sa blížia 18. narodeniny, čo tak mu prispieť na vodičský preukaz?

handmade-791693_960_720

foto: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website