Rozmýšľate nad originálnym darčekom pre vašich blízkych, ktorý je aj praktický? Chcete ich potešiť, no zároveň by ste chceli aj ušetriť? Máme pre vás jeden jednoduchý tip, ktorý zvládne každý.

Originálny svietnik

Vyrobte jednoduché svietniky, ktoré zaplnia svetlom celú domácnosť a potešia všetkých vašich blízkych. K výrobe krásneho svietniku potrebujete len zopár vecí, ktoré možno nájdete aj doma, alebo ich ľahko zoženiete aj v bežných obchodoch. Potrebovať budete zaváraninovú fľašu, čajovú alebo inú sviečku, piesok, kamienky farebný štrk, čipku, špagát a iné ozdôbky.

candlelight-1433175_960_720

Ako na to?

Ako základ potrebujete čistú sklenenú fľašku. Najideálnejšia je obyčajná, bez vzorov,napríklad zaváraninová, ale môžete siahnuť aj po iných tvaroch fliaš alebo použiť sklenenú misku či pohár na víno. Do vnútra fľašky nasypte piesok alebo drobné kamienky. Ak by ste náhodou našli nejaké dávno odložené mušle z dovolenky, môžete priložiť aj tie.

Fľašku jemne a vkusne ozdobíme čipkou alebo kúskom špagátu omotaného okolo hrdla fľašky, na ktoré môžeme taktiež prilepiť mušle či iné ozdôbky, napríklad z koráliek. Skvelý nápad je tiež pripevniť sušené ovocie alebo kvety. Odporúčame levanduľu, ktorá príjemne prevonia celú miestnosť. Nakoniec do fľašky vložíme čajovú sviečku a svietnik je hotový!

jars-1666249_960_720

Takto vzniknutý svietnik je jednoduchý, elegantný a pôsobí príjemne v každej domácnosti. A navyše ani nemusíte siahnuť hlboko do peňaženky. Ale čo je najdôležitejšie, je to originálny darček vyrobený vami, čo vaši blízky isto ocenia. Takýto darček poteší hádam každú mamu alebo starú mamu, hlavne ak ho podarujú milovaní potomkovia.

foto: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website