Dobrá hudba lieči, vraví jedno slovenské rádio. Takisto je aj najlepším prostriedkom komunikácie bez slov a dokáže spájať ľudí viac ako čokoľvek iné. Je teda niečo krajšie ako darovať hudbu? Už za starých čias existovali speváci, tzv. Igrici, ktorí boli v stredoveku známymi hudobníkmi a šírili hudbu všade kde sa dalo. Ich dejiny siahajú dokonca až do obdobia Veľkomoravskej ríše a pôsobili na mnohých miestach Slovenska. Toľko krátky exkurz do slovanskej histórie.

Ak ste človek modernej doby a nie práve romantik asi nebudete skladať vlastné verše a spievať serenády pod oknom. Sú však aj iné spôsoby ako darovať hudbu a nezapotiť sa pri tom. Ten najjednoduchší je darovať CD obľúbeného interpreta, príp. to obohatiť aj DVD záznamom z posledného koncertného turné. Darček bude o to vzácnejší, ak by bol aj s autogramom daného umelca. V prípade slovenskej alebo českej hviezdy by to nemusel byť až taký problém.

music_notes_stock_by_bassgeisha-d3h9mpv

Môžete ísť na to aj opačne a nekúpiť priamo hudbu, ale niečo vďaka čomu si ju obdarovaný užije do sýtosti, napríklad lepší MP3 prehrávač, iPod alebo kompletný domáci audio systém pre ten najlepší zážitok. Pre pamätníkov by v tomto smere bol zaujímavý gramofón s niekoľkými platňami obľúbených nahrávok z mladosti. Náhodou taký jazz alebo blues je skvelá vec na spríjemnenie lenivého nedeľného popoludnia.

Vždy je tu, samozrejme, aj možnosť živej hudby, ktorú zariadite tak, že si buď najmete niekoho na tie serenády alebo jednoducho zakúpite lístky na koncert. Táto alternatíva sa dá rozšíriť aj na výlet spojený s hudobným zážitkom. Nejaká tá večera v dobrej reštaurácii tiež nie je nikdy na zahodenie.

V úvode článku sme spomínali rádio. Veľmi lacným a zároveň vynaliezavým darčekom môže byť aj zahranie konkrétnej piesne na želanie. Nebojte sa, rádiá nehrajú na želanie iba jubilantom nad šesťdesiat rokov. Nezabudnite však potom oslávencovi vopred oznámiť kedy má mať naladenú ktorú stanicu.

Milovníkov hudby určite poteší aj darček v podobe hudobného hrnčeka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website