Máte záľubu v pletení alebo štrikovaní? Pravidelne počúvate chválu na vami stvorené  šály či čelenky? Posuňte radosť a výsledok vašej šikovnosti aj ďalej. Nie len v chladnom období sú takéto originálne darčeky viac ako žiadané a v súčasnom trende renesancie hand made výrobkov budete veľmi in.

Začnite s jednoduchšími vecami. Veď sestre sa tak páči tá vaša prikrývka cez posteľ, ktorú ste uštrikovali minulú zimu. Prečo jej neurobiť radosť a nevyrobiť jej podobnú? Alebo kamarátke k sviatku upliesť repliku vašej vyteplenej zimnej sukne, ktorú tak zúfalo hľadá po obchodoch. Bude to chcieť trocha krajčírskeho umenia a odhad na miery. Ak však máte už čo to odpletené určite to zvládnete.

deka

Neviete čo na Vianoce malým neterkám a synovcom? Starostliví rodičia isto ocenia teplé pletené rukavičky či ponožky. Už si predstavujete aké použijete farby? A čo im vyšiť aj iniciály, aby si ich neskôr nepomýlili? Na ďalšie sviatky im kolekciu môžete doplniť o čiapky alebo šály.

Deťom i dospelým sa na ešte stále chladné večery vždy hodí mäkkučký svetrík z pravej vlny. Keď vás susedka poprosí či by ste neuplietli aj jej vnúčatám znamená to, že vám niekto robí dobrú reklamu. Neodmietnite. Ak je to pre vás príjemný relax môžete si takto vo voľnom čase aj pekne privyrobiť.

sveter

Ak máte skôr vzťah k dekoračným predmetom fantázii sa medze nekladú. Môžete skúsiť upliesť štýlové sedáky na stoličky, obliečky na vankúš alebo košíčky rôznych veľkostí na odkladanie drobností. Pekne ukážu na poličkách alebo konferenčom stolíku. Už len vhodne zabaliť a narodeninový alebo meninový darček je na svete a pripravený potešiť.

Netreba zabudnúť ani na našich štvornohých priateľov. Malé plemená sa v zime vonku trasú rovnako ako my a veľa majiteľov psíkov preto siahne po oblečení pre zvieratká. Dokonca i na doma. Posledným hitom sú malé papučky pre psov a mačky, s ktorými vám behaním po byte zároveň utierajú prach.

zdroj obrázkov: pixaby.com, google.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website