Každý ma nejakú vášeň – niekto zbiera známky, mince ale bezhranične obdivuje filmových superhrdinou či miluje nejaký seriál. Aký darček vybrať zberateľom?

Filmový fanúšik

Seriálový a filmový fanúšikovia aj tí najmenší si teraz prídu na svoje. Mať neonový znak Batmana či Supermana je určite sen nejedného chlapca. Veď kto by  sa aspoň na chvíľu nechcel cítiť ako superhrdina a utajovať svoju skutočnú identitu? A nájdete toho viac. Aj fanúšikovia iných filmov si prídu na svoje – Krstný otec, Simpsonovci, Star Wars, Pán prsteňov či seriály Game of thrones, Big Beng Theory a podobne – pre každého sa tu niečo nájde.

neonov_znak_batman_1

Klasický zberateľ

Zberateľovi známok môžete darovať nový album, alebo lupu. Zanietenému fotografovi rôzne poháre v tvare objektívov, rôzne rámiky na jeho najlepšie fotky. Zberateľovi obrazov nemusíte hneď zháňať Rembranta. Do tvorby darčeku pre neho môžete zapojiť aj jeho deti. Poproste ich aby nakreslili obrázok. Ten dajte do rámu a pekne ho zabaľte. Bude to určite ten najkrajší obraz aký bude mať vo svojej zbierke. Vhodným darom môže byť aj encyklopédia o umeleckých dielach. V kníhkupectvách ich určite pár nájdete, alebo môžete dať oslávencovi výlet do Paríža – návšteva Louvru, najznámejšieho múzea a galérie na svete. Na tento výlet a umelecké diela určite nezabudne.

stamps-1803578_960_720

Milovník kníh

Chcete prekvapiť známeho, ktorý veľmi rád číta? Má veľkú knižniu a v nej nepreberné množstvo kníh? Pokiaľ poznáte jeho obľúbeného autora, alebo žáner ktorý ho zaujíma máte o problém menej. Ale nemusíte mu darovať len knihu, ktorú nečítal. Zberatelia kníh vedia oceniť prvé vydania kníh. Niektoré z nich sú veľmi vzácne, a aj veľmi ťažko sa zháňajú ale ak si dáte tú námahu tak určite oslávencovi urobíte radosť. Ak má vo svojej zbierke nejakú klasiku, môžete tým knihám dať nový obal (novú väzbu). Taký Tolstoj vyzerá v koži nádherne a isto sa nájdu aj iné romány, ktoré si takúto väzbu zaslúžia.

books-1812915_960_720

foto: pixabay.com, najdarcek.sk

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website