Určite sa vám už mnohokrát stalo, že ste boli pozvaní na narodeninovú oslavu svokrovcov, starých rodičov, či rodičov a vy ste si už mesiac dopredu museli lámať hlavu s nakupovaním darčekov. Väčšina starších ľudí nerada prijíma nové veci, pretože sú zvyknutí na svoj stereotyp, ktorý sa len tak nedá porušiť. Len veľmi málo z nich príjme za darček nový mobilný telefón, počítač, či tablet.

seniors browsing their smart phones

Aby však darčeky neboli príliš nákladné, snažíme sa ušetriť pri každej príležitosti, pretože takýchto sviatkov je do roka naozaj veľa. Potešíte však aj s menej nákladnými darčekmi. Darček pre babku môžu byť fotky detí alebo vnúčat a darček pre dedka napríklad ručne maľovaný rodokmeň na plátne či na stene.

Jedna z vecí, ktorá starším ľuďom chýba je zdravie. Zdravie sa nedá kúpiť, no my im môžeme dopomôcť kúpou lepších vitamínov či liekov, ktoré si možno nemôžu dovoliť. V dnešnej dobe nájdete veľa ortopedických či zdravotných pomôcok na masáž chrbtice, chodidiel, či ohrievacie vankúšiky, ktoré rozprúdia krv v končatinách.

Keď majú starí rodičia všetky práce porobené, možno by trochu chceli relaxovať a k tomu im môžete pomôcť predplatným časopisov, či krížoviek s extra veľkými písmenami. Medzi ženami sú populárne hlavne časopisy o zdraví či kráse, u pánov časopisy tipu „urob si sám“- pre všetkých domácich majstrov.

Najfrekventovanejšia vec, ktorú zvykneme na oslavy nosiť je hlavne alkohol a jedlo. Neutláčajte svoju kreativitu a miesto kúpených koláčov či toriet vytvorte niečo vy- momentálne veľa ľudí uprednostňuje salámové či slané torty, plné olív, syrov a iných pochúťok.

Veríme, že ste našli vhodný darček, ktorý ulahodí nie len vášmu vkusu, ale aj vkusu oslávenca!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website