Gurmánov zaujíma kvalitné a dobré jedlo. To je známe už celé veky.  Neviete čo presne kúpiť človeku, ktorý je zarytým gurmánom a jeho jediným hobby je pripravovať, ochutnávať dobré jedlo? Potom máme pre vás pár tipov!

Nech je to niečo, čím sa im zavďačíte a zároveň budú mať z toho radosť. Ich najväčšou radosťou je pravdepodobne ochutnať kvalitné a na chuť výborné jedlo. Baví ich tiež aj práca v kuchyni, nezávisle od toho, či sú mužom alebo ženou.

Grilled rack of lamb with black olives

zdroj:keyword-suggestions.com

Ak sa vám minuli všetky tradičné nápady na originálne darčeky pre takýchto ľudí ako sú pomôcky do kuchyne alebo domáce náradie, hrncové súpravy alebo utierky, potom neváhajte kúpiť kuchársku knihu, ale pozor, nie hocijakú! Kúpte im knihu od kuchára, ktorý je momentálne veľmi uznávaný a známy na trhu alebo na televíznych obrazovkách a páči sa im ako varí. To je zaručený recept na darček pre každého gurmána.

Lákavou predstavou je aj prihlásiť človeka do kulinárskeho programu, nech si vyskúša aké je varenie pred televíznymi kamerami, alebo ochutnávku jedla s dobrým kuchárom, nemusí to byť trebárs Michellin, ale to určite poteší.

fi_gourmet1

zdroj:keyword-suggestions.com

Skúste mu venovať v rámci svojich finančných možností  napríklad možnosť prísť na besedu s nimi uznávaným kuchárom alebo ho pozvať na gastronomický veľtrh. Každoročne sa ich robí niekoľko a nielen v našom hlavnom meste.

Ochutnávka vín alebo tradičné gurmánske cesty aj za hranicami Slovenska potešia na duši každého pravého gurmána. Možnosť nahliadnuť do inej kuchyne než je slovenská a nechať sa očariť jej vôňou a chuťou je to pravé orechové. Pobyty v pivovaroch alebo vo vínnych pivniciach alebo ochutnávka pravej belgickej čokolády ich nenechajú chladnými a určite sa im zapáčia !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website