Narodeniny, Vianoce a iné príležitosti sú stvorené k obdarovávaniu všetkých našich blízkych. Či pri naháňaní darčekov venovať pozornosť aj svojim štvornohým chlpatým priateľom,  je otázka, na ktorej sa ľudia stále akosi nedokážu zhodnúť.

Zviera je plnohodnotný člen rodinného klanu

Pre niekoho sú to len zbytočne vyhodené peniaze – zviera totiž nedokáže vnímať, či má akurát nejaký sviatok a neočakáva kvôli tomu od svojho majiteľa žiadne prejavy zvýšenej pozornosti. Teda, keď mu nič nekúpite, nevie sa na vás ani nahnevať alebo nebodaj uraziť, že ste naňho zabudli.

dog-1561011_960_720

Tí, ktorí však považujú svojho psíka, mačičku či zajačika za plnohodnotného člena svojej rodiny, zvyknú sa tak k nemu aj správať.  Výnimkou nie je ani oslava jeho narodenín či Vianoc. Okrem darčekov pre svoje vlastné deti sa teda pod vianočným stromčekom so železnou pravidelnosťou ocitajú aj balíčky, ktoré sú starostlivo a s láskou vyberané práve pre domáce zvieratká. Čo všetko im teda môžete darovať?

Hračky aj maškrty

Hračky – Tak, ako snáď každé dieťa, aj váš psík sa určite poteší novej hračke. Gumená kostička, loptička či lano na preťahovanie? Fantázii sa medze nekladú a aj predavačka v špecializovanom zvieracom obchode vám určite rada poradí. Potom už ostáva len dúfať, že hračka splní svoj účel.

Maškrty –  Aspoň raz do roka môžete dopriať svojmu miláčikovi jedlo alebo výživové doplnky, ktoré bežne nenakupujete, lebo sú proste príliš drahé. Bude to tento rok extra veľké balenie granúl s netradičnou príchuťou alebo radšej vláčne cereálne keksíky, podporujúce lesklú srsť?

 puppy-1502565_960_720

Zabiť dve muchy jednou ranou

Kúpte to, čo naozaj potrebujete a zužitkujete. Zvieratku je v podstate jedno, či dostane hračku, staré roztrhané tričko alebo nový pelech na spanie. A ak je potrebný práve ten pelech, prečo ho nekúpiť na Vianoce alebo narodeniny? Budete mať pocit, že ste nikoho o darček neukrátili a spojíte príjemné s užitočným.

dog-bowl-429233_960_720

Ale hlavne nezabudnite, že Vianoce a narodeniny sú časom, kedy má byť rodina spolu a darčeky sú až na druhom mieste.

foto: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website