Majitelia zvieratiek by svojim chlpatým maznáčikom zniesli aj modré z neba. Robia im spoločnosť svojou prítomnosťou a snažia sa, aby ich zvieratko malo všetko čo potrebuje. Lenže k narodeninám alebo na Vianoce majú chuť darovať niečo aj im. Možno sa vám to zdá divné, ale ak raz budete mať spoločníka, ktorý vám prirastie k srdcu, pochopíte to.

Skutočný štvornohý miláčik

Či už máte mačku alebo psa určite k nim máte silné citové puto. Majú vás radi takých akí ste, znášajú s vami dobré, ale aj zlé chvíle, vedia vycítiť váš smútok ale aj radosť a aj keď si poviete, že nerozumejú vašim starostiam a problémom ste radi, že ich máte. Tak prečo im nedať občas niečo z čoho by mali radosť? Ak váš pes rád naháňa loptičky dajte mu ich celé vrece! Nechajte ho nech sa s nimi „vyblázni“ a sledujte tú nekonečnú a úprimnú radosť.

dog-1367297_960_720

Existujú aj rôzne domáce maškrty pre psov a mačky. Aj vy predsa máte občas chuť na niečo sladké, doprajte to aj svojmu chlpáčikovi. Klobásky, údené labky, a iné dobroty nájdete  v špecializovaných predajniach a určite si vyberiete nie len pre psa, ale aj nejakú tú lakotu pre mačku. Ako náhle to dáte svojmu stvoreniu pochopíte príslovie „Láska prechádza cez žalúdok“.

Dávajte pozor čím zvieratká kŕmite

Nikdy nedávajte zvieratám čokoládu a ani nič slané. Čokoláda je pre nich niečo ako droga, ktorá ničí ich organizmus a slané potraviny (napr. chipsy) im zničia obličky. Oni majú svoje maškrtky, ktoré im neublížia. Mačka si potrebuje brúsiť pazúriky, a tak jej škrabadlo na pazúriky príde isto vhod. Existujú rôzne tvary, druhy, veľkosti.

cat-1551783_960_720

Mačky obľubujú pobyt vo výškach a tak jej vyberte také, ktoré jej bude najviac vyhovovať. Vo svete štvornohý maznáčikovia populárnych a známych osobností dostávajú aj luxusné darčeky. Búdy navrhnuté dizajnérmi, obojky vykladané polodrahokamami, oblečenie od návrhárov.

foto: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website