Hľadáte tip na lacný a nenáročný darček s nádychom prírody? Fotka stromu alebo výlet do najbližšieho lesa sa vám zdá málo originálny? Tak skúste darovať bylinky. Dajú sa venovať v rôznych formách a skupenstvách, mnohé sú univerzálnym liečivým prostriedkom alebo vďačným pomocníkom v kuchyni. Záleží len na príležitosti pri akej idete urobiť radosť.

mudr.-zbynek-mlcoch-byliny-bylinky-babske-rady

zdroj: bylinkyprovsechny.cz

Chystáte sa napríklad na večeru k známym a neviete čo vziať so sebou? Skúste spraviť domáce bylinkové maslo alebo nátierku. Keď sa po nej idú zblázniť vaše deti, hostiteľom sa bude páčiť určite tiež.

Alebo iná príležitosť? Narodeninová či meninová oslava? Môžete prísť s fľašou dobrého alkoholu, čo je ideálny darček pre muža (Becherovka či Fernet sú predsa tiež bylinky) alebo s balením kvalitného sypaného čaju. Dá sa kúpiť v pekných dózach alebo inom darčekovom prevedení. Obal potom zostane ako príjemná bytová dekorácia. Ak máte vo svojej záhrade strom lipy alebo bazy môžete darovať kúsok zo svojej bylinkárne. Usušené kvety a listy sú vynikajúce na prípravu nápoja proti kašeľu alebo prechladnutiu.

Každú gazdinku tiež potešia bylinky na varenie. Možno si práve buduje bylinkovú záhradku. Darujte jej sadu rôznych semiačok, aby boli neskôr v kuchyni poruke. Oregano, mäta, tymián, bazalka či rozmarín sú do receptov najlepšie čerstvé a pestovať si ich rovno pod oknom je skvelý nápad a veľmi praktické. Pokojne sa to dá zrealizovať aj na okne v byte.   Ak preferujete sušenú variantu na výber je množstvo krásnych koreničiek a nádob, do ktorých ľahko presypete usušené rastlinky a pripravíte tak na darovanie.

Untitled

zdroj: pinterest.com

Bylinky môžete darovať aj v nejedlej forme, vhodnej na vonkajšie použitie ako je prírodný šampón na vlasy. Napríklad na vlasy niektoré pôsobia priam zázračne a pomôžu s rôznymi problémami.  Na rýchlo sa mastiacu pokožku hlavy veľmi dobre pôsobí harmanček alebo žihľava. Prvý spomenutý zároveň prirodzene zosvetľuje vlasy. Rozmarín lekársky zase obľubujú tmavovlásky, lebo má presne opačný efekt. Mäta má protizápalové účinky a zabraňuje svrbeniu. Kvety ruže sa oddávna používajú na lesk vlasov a ich ozdravenie. Regeneračne pôsobí a tvorbe lupín zabraňuje púpava. Vyrobte takýto zábal alebo olej na korunu krásy a venujte kamarátke. Keď budete mať s darčekom úspech nabudúce jej môžete priniesť bylinkový píling, sadu mydiel alebo inú kozmetiku na báze liečivých rastliniek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website