Dostali ste pozvánku na prvé sväté prijímanie, konfirmáciu, alebo birmovku a len teraz si uvedomíte ako ten čas letí. Nedávno ste boli na krste a už idete na ďalšiu jeho veľkú udalosť v živote. Ale čo teraz, aký darček kúpiť? Prvé čo vám napadne je pravdepodobne torta. Dobre, ale čo keď tortu prinesie každý z pozvaných alebo je objednaná v podniku? Chce to dobrý nápad a ešte niečo iné.

Biblia ako darček

Tieto udalosti majú cirkevný charakter. Nič nepokazíte Bibliou. Dieťa už vie čítať a na výber sú aj detské, ilustrované biblie spracované tak, že zaujmú aj tých najväčších nezbedníkov.

bible-998150_960_720

Nič nepokazíte ani šperkom

Ak chcete aby si dieťa tento deň pamätalo môžete mu kúpiť niečo čo bude mať stále pri sebe: zlaté náušnice pre dievčatá, krížik, medailón so svätcom, hodinky, náramky, retiazky, pre chlapcov ale aj pre dievčatá. Výber je veľký a stačí sa len rozhodnúť.

Nešliapnete vedľa ak sa rovno opýtate dieťaťa či niečo nechce, či nemá nejaké želanie. Počítať by ste ale mali s tým, že odpovede môžu byť napríklad aj takéto: mobil, bicykel, bábika, tablet, kolieskové korčule, brankárska výstroj. Najlepšie ale bude rovno si u rodičov zistiť, či mu už niekto niečo z tohoto zoznamu želaní nekúpil. Dostať dva krát brankársku vystroj pre 8-9 ročného chlapca, je úplne zbytočné. Skôr z toho vyrastie ako to zničí.

cross-1330677_960_720

Darčekom môže byť aj zážitok

Vedľa nešliapnete ani vtedy, keď darujete poukaz na letný tábor, no najskôr si zistite či takýmto darom skôr neublížite. Nie každé dieťa si pobyt v tábore užíva a okrem toho existujú tábory s rôznym zameraním – muzikálové, tanečné alebo tábory, kde sa deti naučia jazdiť na koni.

Môžete darovať aj peniaze, aspoň sa vám nestane, že zlatý krížik, ktorý ste mu kúpili bude už tretím krížikom, ktorý v ten deň dostane. Peniaze môžete dať malému oslávencovi, alebo ich dajte rodičom, to je už na vás.

foto: pixabay.com

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website