Nebojte, nie sú to teplé ponožky.  Tí skôr narodení (a vaši starí rodičia asi nebudú výnimkou) už nie sú v takej fyzickej kondícii ako kedysi. Z praktických dôvodov by bol preto ako darček vhodný pobyt v dobrých kúpeľoch. Aspoň na pár dní im tak darovať relax a služby profesionálov v kúpeľnom meste alebo zariadení. Po rokoch tvrdej práce si zaslúžia byť rozmaznávaní aj inak ako len našou víkendovou brigádou v záhrade.

Lacnejšou alternatívou je investovať do kvalitných „mastičiek“ – bylinkových, minerálnych či iných gélov, mastí a krémov. Dajte si poradiť v lekárni alebo špecializovaných obchodoch. Pozor na špekulantov, podomových predajcov a iných šikovníkov. Tá dedkova reuma by sa mohla razom ešte zhoršiť a efekt takéhoto darčeka by bol presne opačný.

Iným prekvapením by mohli byť darčeky pre babku z kategórie spomienkových. Ak chcete vyčariť slzy dojatia a obnoviť dávno zabudnuté spomienky, dajte si námahu a vytvorte kalendár alebo koláž fotiek celej rodiny so starými fotkami. Nič nepoteší babičku viac ako vidieť vás znova robiť prvé kroky. Zaručený recept ako rozprúdiť diskusiu kto, kde, kedy a čo v detstve vyviedol. Môžete dať starú fotku vedľa súčasnej, vytvoríte tak niečo zaujímavé a originálne.

_ierny_fotor_mik_family

Môžete takisto zostaviť alebo kúpiť kolekciu starých piesní, na ktorých starí rodičia vyrastali. Pravdepodobne to budú songy z rokov 30-tych/40-tych. Keď sa vám podarí zohnať staré štýlové rádio alebo gramofón bod pre vás. Možno uvidíte aj nejaký ten spoločný tanec prarodičov a keď ešte pridáte fľašu vína máte perfektný darček pre dedka.

gramofon

pixabay.com

Pri návšteve kníhkupectva nájdete krásne vydania kníh venovaných jednotlivým mestám. Ak oslávenci pochádzajú z  niektorého z väčších miest pohľad na historické pohľadnice alebo fotografie im pripomienie známe miesta a možno i prvé stretnutia. Zákúpiť sa dajú aj spomienkové knihy s titulom Babička, rozprávaj / Dedko, rozprávaj. Ide o pekný spôsob zaznamenávania spomienok rodičov, prarodičov a detí a dáva možnosť vytvoriť si akoby vlastný archív spomienok, fotografií a príhod, pri ktorom spolupracuje celá rodina.

No a keď všetko zlyhá a príde veľká zhoda viacerých šťastných náhod, najkrajším darčekom nielen pre strarých rodičov bude oznámenie svadby v rodine či očakávanie bábätka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website