Ste majiteľ firmy a vaši zamestnanci si zaslúžia za svoje výkony niečo nezvyčajné, nejaký darček čo im zdvihne náladu? Nemusia to byť len peňažné odmeny k výplate alebo vianočné odmeny. Môžete im darovať zážitok.

Nezabudnuteľný zážitok

Napr. taký futbal v zorbing guli bude nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých zúčastnených. Súťaž v motokárach tiež nie je zlý nápad, a prvou cenou pre víťaza bude auto (pravdaže z hračkárstva).

new-zealand-1532366_960_720

Ak sa vaši zamestnanci sťažujú, že im nedáte vydýchnuť, môžete pre nich pripraviť  army deň. A nakoľko predsa len nie sú vojaci, koniec dňa môžete zavŕšiť degustačným večerom (ochutnávkou vín, pív, alebo destilátov). Ako vedúci by ste mali ísť príkladom a v tomto duchu by sa od vás očakávalo, že zvládnete viac ako vaši zamestnanci. Pokiaľ si zrovna na army deň netrúfate, môžete rozdeliť zamestnancov na skupinky, každej dať mapu s označeným krížikom a pošlete ich hľadať poklad. Cestu k truhlici im môžete sťažiť rôznymi úlohami.

Tradičná zábava

Na zahodenie nie je ani zabíjačkový deň. Veľa ľudí dnes žije v panelákoch, a o zabíjačkách len počuli z rozprávania. Takto sa jednej zúčastnia, zabavia sa a odnesú aj nejakú tu výslužku. Tí, čo už nejakú zabíjačku absolvovali môžu aj priložiť ruku k dielu a užiť si tento deň naplno. Večer si môžete spríjemniť tradičnou tancovačkou, cimbalovou muzikou alebo sa vybrať na pravú “dedinskú zábavu”.

midsummer-1561325_960_720

Vďaka dňu plnému zábavy sa bude všetkým ďalšie dni pracovať oveľa lepšie. Neviete si ani predstaviť ako to utuží kolektív a ako takýto deň dokáže zdvihnúť náladu v práci. Peniaze a vianočné odmeny sú síce fajn ale pokiaľ ste v práci dobrý kolektív, teambuilding alebo spoločný víkend je na nezaplatenie. Spoznáte sa ešte lepšie, naberiete nové sily a so šéfom, ktorý ukáže, že je tiež iba človek sa zrazu komunikuje o niečo lepšie a uvoľnenejšie.

Odmeny vo forme zážitku jednoducho prospejú všetkým a samozrejme aj vašej firme.

foto: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website