Najprv si to predstavíme – mama, ocko a dve deti sedia v peknom domčeku za bielym plotom, hrajú šarády a na dvore pobehuje ten najroztomilejší zlatý retríver. Idylka ako z filmu, však? Tak to by sme mali. Späť do slovenskej reality… Chceme sa ísť hrať. Nie však hociako. Kolektívne. Tak ako naši spomínaní protagonisti. Máte ešte menšie deti a chcete využiť ten krátky čas, ktorý zostáva kým prídu do puberty? Ozvláštnite si dlhé zimné večery spoločnou zábavou. Ponúkame pár tipov na osvedčené spoločenské hry, ktoré vtiahnu celú rodinu.

Najklasickejšia klasika – Človeče, nehnevaj sa!

Klišé? Len si spomeňte na tie hodiny zábavy, ktoré ste s ním zažili v časoch svojho detstva. Doprajte to aj svojim dietkam. Môžete to ozvláštniť a za každé víťazstvo sľúbiť odmenu. Všetci poznáme updateovanú verziu pre dospelých s poldecovými pohárikmi – človeče napi sa! Pre deti odporúčame siahnuť po čokoládových figúrkach alebo cukríkoch.

človeče

Kartové hry – žolík, sedma, faraón a iné.

Určite by sme pri deťoch nezačínali s pokrom alebo black jackom. Nechceme, aby nám z nich vyrástli gambleri. Sú však hry, ktoré u detí cibria logické uvažovanie a pozornosť. To už nemusí byť na zahodenie. Na tréning logiky a predvídania je najideálnejší šach. Nie nadarmo majú najlepší šachisti sveta často najvyššie IQ.

karty na poker

Pre milovníkov nakupovania – Dostihy a stávky, Investor, Monopoly.

Nie je ľahšia cesta ako potomkov naučiť fungovanie trhovej ekonomiky a zároveň vylepšiť vyjednávacie zručnosti. Neberte si to tak, keď vás obohrajú aj o posledného poníka. Veľa im to dá a je to vždy lepšie ako obchodovať s niečím na ulici.

Buďte viac na aktivity alebo Activity.

Rôzne úlohy, tréning neverbálnych zručností alebo pamäte. Hra, ktorá dnes vychádza v rôznych edíciách a jazykových mutáciách je skvelou voľbou nielen na večierok, ale celkom iste sa uchytí aj u Vás doma.

Ak chcete deťom rozšíriť slovnú zásobu siahnite po Scrabble. Zároveň u nich vzbudíte vynaliezavosť. Niekedy je naozaj ťažké zložiť slovo z písmeniek, ktoré sme si vytiahli z vrecúška.

Nech zvolíte akékoľvek zábavu pre rodinu, pamätajte, že je to len hra. Nenechajte sa priveľmi ovládnuť súťaživosťou. Najdôležitejšie predsa je stráviť príjemne spoločný čas.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website