Čo s nechceným darčekom, ktorý vám niekto daroval, no len stojí v skrini, pretože sa vám buď nepáči alebo je nepraktický?

Keď dostaneme takýto “originálny darček” mnoho z nás si kladie otázku, či má dotyčný skutočne len zlý vkus alebo tiež dostal niečo podobne a teraz sa toho chce nenápadne zbaviť. Venovať darček, ktorý vás neoslovil niekomu inému je naozaj rafinované. Navyše jeden nikdy nevie. Čo je pre niekoho nevhodný darček môže byť pre druhého dokonalý darček.

Ale ak predsa len dostaneme darček, ktorý nechceme? Čo s tým? A hlavne ako sa tváriť keď takýto dar zbadáme?

Je veľmi dôležité ako sa tvárime keď zbadáme ten najhorší darček aký sme kedy dostali. Náš výraz tváre prezrádza úplne všetko, aj to čo nepovieme. V takom prípade by sme sa mali tváriť zaskočene a mierne sa usmievať to dodá pocit, že sme skutočne takýto dar nečakali a sme zaskočený, no dotyčný už nevie či príjemné alebo nepríjemné.

Ak sa jedná o obraz, vázu alebo niečo čo si môžete vystaviť urobte to. Podľa možnosti začnite hneď uvažovať kde by sa to hodilo, aspoň teoreticky. Či to tam naozaj umiestnite to už daná osoba vedieť nemusí, no aspoň nadobudne pocit, že sa vám darček páčil. No nezabudnite, že ak je to osoba, ktorá Vás často navštevuje, tak bude chcieť vidieť darček, ktorý vám venovala na nejakom miesto vo vašom byte. Pred každou návštevou ho vyberte a modlite sa aby neprišla neohlásené.

Poviete si, že je to pokrytecké a hlúpe takto klamať, no ako sa hovorí niekedy je milosrdná lož lepšia ako nepríjemná pravda.

Je to vtipné, pretože mnohokrát aj my dávame darčeky, o ktorých nie sme až tak presvedčený, že sa budú páčiť. Je to jednoducho tak a nič z tým neurobíme. Nie každý ma rovnaký vkus a nie vždy sa trafíme do vkusu iného alebo ešte lepšie nie vždy sa nám chce pre dotyčného vyberať ideálny darček alebo ho až tak dobre nepoznáme.

Každopádne sa vždy treba poďakovať, pousmiať sa nad tým a zobrať to z nadhľadom. Veď nech je to už akokoľvek stále si treba povedať, že je príjemné byť obdarovaný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website