Aj vy rozmýšľate akým darčekom potešiť svojich blízkych? Možno sa schyľuje k ich narodeninám, meninám alebo sa blíži deň, ktorý je pre nich dôležitý. Jednoducho sa blíži niečo dôležité a vy im chcete dať najavo, že majú vašu podporu. Preto, aby ste niekoho potešili, nemusíte siahať hlboko do vrecka. Stačí ak mu podarujete chutnú čokoládu.

chocolate-183543_960_720

Balzam na nervy

Čokoládové pralinky rôznych chutí a tvarov upokoja nervy pred náročným a stresujúcim dňom, napr. pred  dôležitou schôdzkou, pred maturitou, štátnicami a podobne. Keď príde na rad téma o jedlých darčekoch, nie je nič jednoduchšie ako niekomu podarovať čokoládu. Čokoláda so sladkou a bohatou chuťou dokáže viac než len vyliečiť zlomené srdce. Kvalitná horká čokoláda je vhodná aj pre naše zdravie. Samozrejme, treba ju jesť s mierou. Tajomstvo sily čokolády sa ukrýva v jej hlavnej zložke, v kakau. To má samo o sebe výraznú, trochu horkú chuť, čo nemusí každému vyhovovať. Preto sa mieša spolu s cukrom, mliekom a maslom, aby vaše chuťové poháriky mali z jedenia čokolády skutočný zážitok.

praline-182861_960_720

Akú čokoládu vybrať?

Pri tomto type darčekov sa môžete rozhodnúť, či si čokoládu zakúpite v obchode alebo sa rozhodnete pre kreatívnejšiu cestu a čokoládové pralinky si vlastnoručne vyrobíte doma. Čokoláda sa delí na horkú, mliečnu a bielu. Ako už iste tušíš najzdravšia a najkvalitnejšia je tá tmavá, pretože má najvyšší obsah kakaa. Nie je problém zohnať čokoládu s 80% či 90% kakaa, ktorá ale vôbec nechutí sladko. Rozhodne je to ale vhodný darček pre labužníkov.

white-chocolate-380702_960_720

Zamaškrtiť sa ale dá s mliečnou čokoládou do ktorej sa logicky pridáva aj mlieko. Ak chceš kvalitnú mliečnu čokoládu hľadaj takú, ktorá má aspoň 30% kakaa. Posledným pánom na holenie je biela čokoláda, ktorá ani tak úplne nie je čokoládou. Nenájdeš v nej totiž žiadny kakaový prášok len kakaové maslo. To ale neznamená, že nemá veľkú fanúšikovskú základňu. Čokoláda sa dá samozrejme konzumovať aj tekutej forme, ktorá poteší hlavne v zime a príjemne nás zahreje.

foto: pixabay.com

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website