Narodenie bábätka je vždy šťastná udalosť. Čo však robiť keď vy ste spokojne single, o deťoch neviete viac ako to, že sú roztomilé a padla na vás úloha kúpiť darček čerstvej mamičke? Môžete sa poradiť so známymi čo už sú rodičia alebo so svojou mamou. Predsa už nejaké tie skúsenosti má. Keď aj napriek tomu všetko zlyhá máme pre vás rýchlu pomoc.

Otázka O. – spotrebu čoho má malé dieťatko najväčšiu počas prvého roka života? A mamičkine nervy to nie sú? No predsa plienok. Aj v prípade, že rodičia zvolili bezplienkovú výchovnú metódu určite sa im pár kusov zíde. Hor sa teda do najbližšej drogérie pre nejaký balíček. Alebo, ak máte ešte čas, dajte spraviť plienkovú tortu. Aká veľká a z  koľkých plienok bude zložená je len na vás. Navyše je to zákusok, pri ktorom si nemusíte robiť starosti s príchuťou ani kalóriami.

co darovat mamicke

Ak zvolíte cestu praktických darčekov vynikajúcim vynálezom je tzv. dojčiaci vankúš. Je najlepším priateľom mnohých tehotných žien od momentu keď začína vykukovať bruško. Uľahčuje spánok a neskôr dojčenie vďaka praktickému tvaru podkovy, ktorý umožňuje pohodlnú polohu pre mamičku i bábätko. Pre drobca môžete zohnať  tzv. relaxačný vankúš. Je niečo ako detskou verziou známych tuli vakov.

vankus

Dobrým smerom sa uberiete aj keď pôjdete po spomienkových darčekoch. Deti rýchlo rastú a rodičia si radi robia na pamiatku fotky alebo video. Dohodnite kamarátke termín u profesionálneho fotografa, ktorý sa špecializuje na štylizované zábery bábätiek. Určite ich tiež máte plný Facebook. Nájsť kontakt teda nebude zložité. Najnovším hitom sú aj sady na vytváranie odtlačkov malých ručičiek a nožičiek. Môžete to vyskúšať.

1436

Tehotenstvo je dlhé a v niektorých smeroch náročné obdobie. Ženy to poznajú – niekedy sa zhorší pleť, začnú padať vlasy, nechty sú tenké ako papier. Ak ide o dobrú kamarátku a viete, že si takto odpočinie darujte jej sedenie u kozmetičky alebo kaderníčky. Tú hodinku času si už nájde aj pri bábätku a pomôže jej to dať sa rýchlejšie znova do formy. Trúfate si na vtipný darček? Kúpte jej nohavice v jej pôvodnej predpôrodnej veľkosti. Pomôžu jej dodržiavať plán zhadzovania tehotenských kilogramov a budú slúžiť ako motivácia.

zdroj obrázkov: pixabay.com, bambini.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website