Máte na muške kozmetický darček, ale nechcete kupovať make-up alebo drahý parfém? Radi by ste venovali niečo užitočné čo využije aj zvyšok rodiny? Nechajte sa inšpirovať článkom o čajovníku.

Austrálsky čajovník, ako už názov napovedá, je vždyzelený ker odnepamäti pestovaný práve v krajine protinožcov. Odpradávna sa z tejto rastlinky získaval vzácny olej, ktorý mal mnohé pozitívne účinky na zdravie. Zaujímavé je, že do zvyšku sveta sa informácie o jeho liečivých vlastnostiach dostali až začiatkom 20. storočia. Našťastie dnes stačí zájsť do lekárne a priniesť si domov jedno či dve balenia tohto malého-veľkého pomocníka.

cajovnik

Svojimi dezinfekčnými, antiseptickými a liečivými účinkami sa stáva ideálnym darčekom do akejkoľvek domácnosti a mal by byť súčasťou každej domácej lekárničky. Darujte ho mamine, ak viete, že máva často zapálené hrdlo alebo ústnu dutinu. Dá sa skvelo kloktať. Prineste jeden sestre a pomôžete jej vyriešiť problém s lupinami. Stačí pár kvapiek do šampónu. Venujte ho kamarátke, ktorá má malé deti. Na pravidelné malé boľačky a detské nehody pri hraní je ako stvorený. Najlepším spoločníkom sa stáva predovšetkým v lete na výletoch do prírody a počas pobytu pri vode. Upokojuje napríklad štípance od hmyzu a drobné poranenia.

Čajovník je aj vhodný darček pre muža. Bez výčitiek ho darujte aj bratovi, manželovi či kamarátovi. Pokojne len tak, nemusí byť na to špeciálna príležitosť. Šikovne sa vďaka nemu zbavia podráždenej pokožky po holení alebo rôznych mykóz a nepríjemného svrbenia.

cajovnik olej

A dokonca nelieči len ľudí. Často sa vám zíde aj pri starostlivosti o štvornohých kamarátov. Pomôže im totiž zbaviť sa záškodníkov ako sú blchy a iné parazity. Aplikujte pár kvapiek priamo do srsti alebo pridajte do kúpeľa.

Olej z čajovníka môžete získať v 100% forme alebo ako koncentrát v podobe rôznych roztokov. Často sa mieša aj s inými bylinkami, napríklad s rozmarínom pre jeho príjemnú vôňu. Vyrábajú a distribuujú ho viaceré kozmetické a farmaceutické spoločnosti, často v bio kvalite. Je teda ľahko dostupný a jeho „služby“ dnes môžeme využívať tak často ako treba.

zdroj obrázkov: pixaby.com, google.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website