Je mnoho krásnych darčekov, ktorými môžete potešiť svojich blízkych, mnoho sviatkov a jubileí, mnohé okrúhle narodeniny, či svadby. Často je problémom zorientovať sa v tom, čo komu kúpiť, čo sa hodí kúpiť a čo nie, či ako sa vyhnúť klišé a zachovať si originalitu. Ak nechcete zostať pri dare typu drahý alkohol v darčekovej taške, čítajte ďalej.

bonsai-1176336_960_720

Jedinečný a obľúbený bonsaj

Tento typ darčeka, ktorý si dnes opíšeme, sa hodí ľuďom, ktorí milujú prírodu a majú starostlivú povahu. Reč je o bonsaji – jedinečnom kúsku úžasnej prírody. Je pravda, že bonsaj nepatrí k najlacnejším darčekom, ale na špeciálnu príležitosť sa rozhodne hodí. Vraví sa, že kupovať bonsaj je ako kupovať starožitný šperk. No neznie to nádherne? Bonsaje sú rastliny s dlhoročnou históriou a osobitým kúzlom, poteší človeka v každom veku. Vydrží skutočne veľa rokov a je aj vhodnou dekoráciou. Existujú rôzne typy bonsají: tie, ktoré majú byť vonku a tiež izbové. Vy si len musíte vybrať, čo by bolo pre človeka, ktorého chcete obdarovať, lepšie. Až nájdete typ, ktorý sa vám naozaj zapáči, je vhodné k darčeku hneď dokúpiť napríklad keramickú misku, či iné príslušenstvo a nezabudnúť na návod, ako sa o bonsaj starať. Ak sa vám takýto darček pozdáva, hor sa nakupovať.

bonsai-1313531_960_720

Pár tipov na záver:

  1. je vhodné vybrať skôr nenáročné bonsaje, aby vás potom dotyčný obdarovaný v zlom nespomínal
  2. vyberte radšej bonsaje, ktoré pôsobia okrasnejšie
  3. uistite sa, že sa o to budúci majiteľ bude dobre starať
  4. ak chcete byť originálnejší, črepník na bonsaj môžete ozdobiť vy sami, o to viac to bude osobnejší darček
  5. kupujte len u overených predajcov, aby ste predišli sklamaniu

Okrem bonsaja v kochlíčku môžete darovať aj sadu Grow It Bonsai, ktorá obsahuje všetko, čo je potrebné k vypestovaniu vlastného stromčeka. V balení nájdete semienka niekoľkých druhov bonsaju, zeminu aj kochlíky. Okrem bonsaju nájdete v ponuke aj iné rastlinky, ktoré si môžete vypestovať ako napríklad bylinky, arašidy alebo kaktus.

968

foto: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website