Snežítko sa spája hlavne so zimným obdobím, ale nemusí mať len vianočnú tématiku. Na jednej strane je jednoduchou ozdobou, ale na strane druhej predstavuje niečo milé a rozprávkové. Jednoducho niečo, čo fascinuje a dokáže rozžiariť oči malým aj veľkým. Chceli by ste si vyrobiť svoje vlastné snežítko v pohodlí domova? Ak áno, prinášame vám presný návod ako nato.

Materiál na výrobu snežítka:

  • malá figúrka
  • vodeodolné lepidlo
  • glitre alebo trblietky
  • nádoba s viečkom na šróbovanie (od džemu alebo majonézy)
  • voda

Postup:

1. V prvom rade nalepíme na vrchnák z vnútornej strany figúrku. Výber figúrky závisí iba na vašej fantázii. Máte radi rozprávky? Tak do snežítka vložte napríklad malú figúrku šmoulinky. Po prilepení nechajte lepidlo riadne zaschnúť.

Snežítko1

2. Kým vám zaschne lepidlo môžete si do nádoby naliať  vodou a nasypať trblietky.

Snežítko3

3. Keď je figúrka riadne prilepená, skontrolujte či dobre drží. Potom okraje vrchnáka potrite lepidlom, zatvorte, riadne zašróbujte a vaše snežítko je hotové.

Snežítko4

Snežítko

Takáto drobnosť môže byť skvelým a originálnym doplnkom nie len do vašej domácnosti ale napríklad aj do práce. Ako samy vidíte, výroba je jednoduchá. Ak máte deti, môžete ich do tejto aktivity zapojiť. Strávite spolu viac času a zároveň sa skvele zabavíte.

zdroj: www.studentpoint.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website