Počas roka prídu dni, kedy obdarúvame svojich milovaných. Je samozrejmé, že darček musíme do niečoho zabaliť a väčšinou využívame darčekové taštičky. Radi ich využívame aj na Vianoce, ktoré sa pomaly blížia. Tak či onak, darček môžete podarovať aj vo vlastnoručne vyrobenej taštičke. Presný postup si predstavíme na ďalších riadkoch.

Materiál:

– papier – najlepšie nejaký tvrdší
– lepidlo
– farebné stuhy alebo špagátiky
– zdobiaci materiál – závisí od vašej fantázie

Postup:

1. V prvom rade si určíte veľkosť taštičky(v našom prípade 28×25 cm). Môže byť väčšia, aj menšia, závisí od darčeka. Na papier požadovanej veľkosti si spravíme nákres, aby sme vedeli ako ho budeme ohýbať.

1.krok

2. Papier začnite ohýbať do tvaru taštičky. Bočné strany ešte preložíme na polovicu.

2.krok

3. Keď máte papier poohýbaný tak ako potrebujeme, môžeme začať lepiť. Najprv zlepte bočný, resp. krajový pás taštičky.

3.krok

4. Spodnú časť budúcej darčekovej taštičky prehneme. Následne ju otočíme hore dnom a ohneme bočné strany smerom dnu. Vrchné na ne prilepíme.

4.krok5.krok

5. Pomaly máme taštičku hotovú. Potrebujeme však ešte dierky, cez ktoré prevlečieme stuhy namiesto rúčok. Tie si spravíme jednoducho dierkovačom.

6.krok

6. Na záver prichádza tá najkreatívnejšia časť – zdobenie taštičky. Vašej fantázii sa medze nekladú takže môžete vymyslieť hocičo. Alebo ju môžete nechať jednoducho jednofarebnú.

7.krok

Ak sa vám tento postup zdá byť zložitý, pozrite si video návod.

Vaše okolie určite ocení originálne taštičky vlastnej výroby. Takže ak máte čas a chuť, neváhajte a začnite si taštičky vyrábať.
zdroj: www.urobsisam.topky.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website