Chystáte sa niekomu blahoželať a tentoraz ste sa rozhodli, že si nebudete lámať hlavu s darčekom a radšej to vyriešite finančnou hotovosťou? Nechcete však siahnuť po nudnej bielej obálke alebo jačiacej otváracej pohľadnici?  Pripravili sme pre vás pár tipov ako darovať peniaze šikovným a nenúteným spôsobom.

Najprístupnejšou obmenou klasických darčekov v previazaných škatuľkách sú rôzne kupóny a poukážky. Zoženiete ich takmer v každom obchode, resp. u každej značky a oslávencovi vlastne hovoríte „Vyber si sám, je to na mňa.“ Idea je to praktická. Niekto by však tento spôsob mohol považovať za neosobný. Radíme teda prihliadať na to komu  poukážku kupujete. Sestru alebo kamarátku by napríklad celkom určite neurazil.

Ak sa predsa rozhodnete pre cenné papieriky spravte to aspoň originálne. V rámci humoru sú povolené aj mince. Napríklad nájdite peknú pokladničku v tvare prasiatka alebo nejakú ručne vyrobte a naplňte ju doplna mincami v hodnote 0,50€, 1€ alebo 2€. Zábavou pre obdarovaného potom bude všetky drobné zrátať. Možno aj Vás prekvapí koľko sa tam toho zmestilo.

ako darovat peniaze

 

Alebo využite najstarší romantický trik amerických filmárov a zabaľte do seba 5-10 škatuliek vždy menšiu do väčšej a do vnútra vložte zvolený obnos peňazí. Pre ešte väčší efekt zabehnite predtým do banky a zameňte bankovky za inú menu. Ideálne menej známu, napríklad 100 000 BYR (Bieloruských rubľov čo je asi 4,50€).

Pri darčekoch všetkej vážnosti sa za peniaze dajú považovať aj investície. A nemáme hneď na mysli nákup akcií na burze. Napríklad vášniví vinári ocenia zberateľskú fľašu špičkového značkového vína, ktoré sa môžu cenovo pohybovať od niekoľko sto eur vyššie.

Pri ženách je to jednoduchšie – Diamonds are girl’s best friend, ako spievala nezabudnuteľná Marilyn. Predovšetkým však pri nich ide o investíciu, ktorá zostáva večná a nikdy nestráca na hodnote. Vždy myslite na potvrdenie v podobe certifikátu pravosti s relevantnými údajmi.

Pre pánov sú z kategórie darčekov – šperkov vhodné hodinky. Platí pri nich prakticky to isté ako pri diamantoch. Nie je jedno kde ich kupujete.

Low cost alternatíva k tipu s vínom – zožeňte peknú sklenú (prázdnu) fľašu a vložte do nej bankovku požadovanej hodnoty. Veď kto by rád nedostal správu vo fľaši?

money-wine-bottle

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website