Kto by ju nemal rád? Čokoládovú, ovocnú alebo orieškovú s kopou šľahačky a blikotajúcou sviečkou. Želajte si niečo a fúknite, dokonca plní priania.

NARODENINY

Je niečo klasickejšie ako darovať na najosobnejší sviatok tortu? Videli ste niekedy narodeninovú oslavu bez torty a sviečok na nej? Asi nikomu z nás nechýba vo fotoalbume záber sediaceho dieťaťa vedľa torty s jednou sviečkou a prštekmi od čokoládovej náplne.

birthday-874783_960_720

MENINY

Chcete si pochutnať na svojom mene vytvorenom z marcipánu alebo sladkej polevy? Pripomeňte okoliu, že sa blíži deň, ktorý v kalendári patrí len vám. Určite jednu dobrotu dostanete. Vy im za to môžete upiecť napr. perníčky s iniciálami. Meniny sú hádam lepšie ako narodeniny. Minimálne nebudete počúvať, že ste zase o rok staršia.

SVADBA

Poschodová, krásne nazdobená, s malými figúrkami nevesty a ženícha navrchu. Čo je väčším symbolom svadobnej hostiny než parádna torta? Je pravidlom, že na jednej svadbe sa ich môže vyskytovať aj niekoľko v rôznych tvaroch, veľkostiach a príchutiach. Torta je často použitá aj ako svadobný dar. Na tortu sa nezabúda ani pri okrúhlych výročiach svadby – zlatej či diamantovej. Vtedy ju jubilantom zvyknú venovať deti či vnúčatá.

svadobna torta

CIRKEVNÉ SVIATOSTI (krst, prvé sväté prijímanie, birmovanie)

Sú tiež príležitosti kedy je hlavným aktérom oslavy torta. Spravidla sa venuje ako dar od krstných alebo birmovných rodičov. Obľúbené sú motívy krížikov, sŕdc alebo sviečok.

AKADEMICKÉ ÚSPECHY (maturita, stužková slávnosť, promócie)

Či už v tvare otvorenej knihy , diplomu alebo promočnej čiapky vždy je neoddeliteľnou súčasťou týchto špeciálnych udalostí. Zabezpečenie torty je tu väčšinou milou povinnosťou pyšných rodičov.

6 prilezitosti darovat

A na záver jedna neštandardná príležitosť pre tortu – VÝROČIE ZALOŽENIA FIRMY

Oslavuje vaša firma 10 rokov na trhu? Gratulujeme, v dnešnom svete neistej ekonomiky je to skvelý úspech. Odvďačte sa svojim zamestnancom a poďakujte sa im za vernosť  a ich čas tým, že dáte urobiť jednu veľkú tortu v tvare loga firmy alebo pre každého jednu malú s konkrétnym krstným menom. Je to zároveň niečo čím sa odlíšite od iných spoločností a svojim ľuďom tak ukážete, že si ich vážite.

zdroj obrázkov: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website