Pomaly ale isto sa blížia najkrajšie sviatky roka a to Vianoce. Okrem toho, že je to čas radosti a pokoja, kedy si vychutnávame rodinnú pohodu, je to aj čas, kedy chceme vyčarovať úsmev na perách svojim blízkym. Ak máte vo svojom okolí vášnivého cestovateľa, máme pre vás 3 tipy na dokonalý darček.

 

Originálna mapa

Je to neodmysliteľná súčasť vybavenia každého svetobežníka. Alebo človeka, ktorý túži precestovať svet a potrebuje ešte trošku motivácie. Ak niekoho takého poznáte, darujte mu originálnu stieraciu mapu! Možno ste už o nej počuli a možno nie. Ide o jednoduchú a zároveň zábavnú formu, ako si človek môže zaznamenávať mestá a krajiny ktoré navštívil.

Jej čaro spočíva v tom, že je pokrytá vrstvou farebnej fólie, rovnako ako stieracie žreby. Vďaka tomu si môže jej majiteľ stierať jednotlivé krajiny a miesta, ktoré už navštívil. Po zotretí povrchovej vrstvy sa objaví podrobnejšie rozkreslenie krajiny. Takto si môže značiť a dokumentovať svoje cestovateľské aktivity.

Okrem klasickej mapy sveta je v ponuke aj mapa Európy, cestovateľská mapa sveta v zmenšenom vydaní a gurmánska mapa. Každá mapa je uložená v tubuse a môže bezpečne cestovať s vami.

 

Stierací glóbus

Ak máte radšej 3D modely, potom je tu pre vás stierací glóbus. Ale pozor, skôr ako začnete stierať navštívené krajiny, musíte si najprv poskladať. Našťastie to nie je nič zložité a myslíme, že to zvládne každý. Glóbus vám síce nebude robiť spoločnosť na cestách, ale bude vás určite netrpezlivo čakať doma, aby zistil, ktorú krajinu ste navštívili.

 

Cestovateľský denník

Cestovateľský denník je asi tým najlepším darčekom. Ako každý normálny denník obsahuje niekoľko strán na poznámky a zážitky z ciest po svete. Tento ale nie je úplne normálny a už vôbec nie obyčajný. Nájdete v ňom aj 8 stieracích máp na ktorých sú rôzne regióny sveta. Okrem toho, že si navštívenú krajinu popíšete do denníka, môžete si ju hneď aj zotrieť na mape. Všetky cestovateľské darčeky nájdete tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website